Strona główna » Mroźne smaki Mazowsza, czyli najlepsze lody w regionie
najlepsze lody mazowsze

Mroźne smaki Mazowsza, czyli najlepsze lody w regionie

To pierwszy wpis na tym blogu, z tak wyraźnym waszym udziałem! Chodź zobaczyć, gdzie są najlepsze lody na Mazowszu i pomóż nam dalej tworzyć ten wpis!

Nie powiem, żeby temat tego artykułu był jakoś wyjątkowo niewdzięczny. Wprost przeciwnie! Przy okazji naszych podróży po Mazowszu kierowaliśmy się waszymi komentarzami pozostawionymi na blogu, czy na naszym fanpage, zatrzymując się co chwila na coś pysznego. No powiem szczerze, że taką robotę to ja uwielbiam! Zresztą, nie tylko ja, bo cała nasza trójka była zachwycona tym, co mieliśmy okazję zjeść. Poniższe zestawienie nie jest jeszcze pełne, dlatego – jeśli przewijając je, nie natrafiłeś na swoje ukochane, jedyne i wyjątkowe lodowe desery – to koniecznie zostaw nam informację w komentarzu, a my z przyjemnością „poświęcimy” się, by je uzupełnić. Zgoda?

Aha – co jeszcze ważne. Kolejność jest jak zwykle całkowicie losowa, a Warszawy tym razem nie braliśmy pod uwagę (na jej temat powstał już oddzielny wpis – najlepsze lody w Warszawie – klik). 🙂

Najlepsze Lody Mazowsze

Słodka Dziurka w Sulejówku

ul. Szkolna 3, Sulejówek

Przewrotna, figlarna i zastanawiająca nazwa lokalu, który funkcjonuje wśród lokalnej społeczności od wielu lat… i wielu ciągle o nim nie słyszało! Słodka Dziurka, bo o niej mowa, to bar usytuowany w podwarszawskim Sulejówku, który duchem bardzo przypomina to, co wspominamy z sentymentem z lat dziewięćdziesiątych. Zjesz tutaj burgera, frytki, gofra, lody kulkowe, czy to, co jest tutaj zdecydowanie najlepsze – świderki z porządnej, włoskiej maszyny. Smaki możesz dowolnie mieszać i dość często się zmieniają.

Swoją drogą, to fascynujące jak bardzo lody włoskie są popularne w Polsce – patrząc na to, że Włosi… takich lodów praktycznie nie jedzą, choć przecież sami wymyślili pierwsze takie automaty. Tak czy inaczej, do tej pory tego typu lody były raczej moim ostatnim wyborem. Preferuję tradycyjne, kulkowe. Dla Słodkiej Dziurki warto zrobić jednak wyjątek!

najlepsze lody mazowsze najlepsze lody mazowsze

Lodziarnia iłżecka (Kępińska Lucyna) w Iłży

pl. 11 Listopada 5, Iłża (drugi lokal od prawej)

Gdy ostatnio w towarzystwie pochwaliliśmy się, że wybieramy się do Iłży  – nasza koleżanka Kinga, aż podskoczyła – mówiąc, że musimy spróbować tamtejszych lodów. Zatem następnego dnia będąc już w samej miejscowości, udaliśmy się na wskazaną przez nią ulicę, by odkryć, że… tam są 4 lodziarnie stojące jedna przy drugiej. Wyobraźcie sobie nasze zdziwienie! Niestety, więcej instrukcji nie mieliśmy i pozostało zapytać miejscowych, która z nich jest tą najlepszą. Tak właśnie trafiliśmy na najlepsze lody na Mazowszu. A może nawet w Polsce? Mało kto może konkurować z tak wspaniałym pod względem konsystencji i intensywności smakiem lodów, jednocześnie dając klientowi bardzo szeroki wybór i długą tradycję. Co więcej – tutaj kulka jest jakby w ciągłej promocji. Kosztuje raptem dwa złote.

I chociaż byliśmy wniebowzięci, to po zjedzeniu naszych porcji – nasze umysły zaczęły pracować i zastanawiać się, czy to nie był przypadkiem efekt placebo? Co poradzić! Trzeba było zakasać rękawy do roboty i dla spokoju ducha… tak, tak! Sprawdziliśmy pozostałe trzy lodziarnie. Na szczęście ty już nie musisz. Jadąc do Iłży, wybór jest tylko jeden. I chociaż czasem kosmiczne mi się wydaje – jechać gdzieś w Polskę tylko po to, by zjeść lody – tak tutaj rzeczywiście byłbym gotów to zrobić.

najlepsze lody mazowsze

Lody Tradycyjne J. Fedorczyk w Broku

ul. Warszawska 13, Brok

Oj… do dziś nam się obrywa za to, że nie smakują nam lody z Jadowa. Jednak raptem kilkanaście kilometrów dalej, w Broku – jest zupełnie inna lodziarnia założona w 1969 roku, gdzie kupisz cudowne w smaku, naturalne lody. Do wyboru jest 5 smaków: śmietanka, cytryna, czekolada i sezonowe. Są bardzo delikatne, mało słodkie, a i smakowo to mazowiecka czołówka. Czego chcieć więcej?

najlepsze lody mazowszenajlepsze lody mazowsze

Lody Prawdziwe Made By Kate w Mińsku Mazowieckim

ul. Wyszyńskiego 16, Mińsk Mazowiecki

Lody Prawdziwe Made By Kate w Mińsku Mazowieckim to bardzo dobre – chociaż ciut drogie desery. Smaków jest kilka różnych w zależności od dnia. Jeśli trafisz – spróbuj porzeczkowych, są fenomenalne! Obsługa nakłada lody na packi. Dla wybrednych są interesujące smaki, takie jak np. jogurt grecki. Jeśli lubisz eksperymenty, to czemu nie?

najlepsze lody mazowsze

Quattro Si w Pruszkowie

ul. Jasna 4b, Pruszków

Kolejna lodziarnia, do której zostaliśmy wysłani przez naszą czytelniczkę. Quattro Si to lody w Pruszkowie, które prócz tego, że są pyszne – to również zadziwiają smakami. Są podobno lody o smaku whiskey (Niestety! Nie było okazji spróbować) albo chleba z masłem. I trzeba przyznać, że nie jest to jakaś marketingowa ściema, tylko one rzeczywiście smakują tak, jak jest powiedziane. Zaskakujące i bardzo słodkie, ale dobre. Jeśli będziesz jechać do Galerii Figur Stalowych albo w inny kierunek dolnego Mazowsza, pamiętaj, by nanieść ten punkt na mapę!

najlepsze lody mazowszenajlepsze lody mazowsze

Lody Białobrzeskie w Białobrzegach

MOP Sucha trasa S7 k. Białobrzegów, Białobrzegi

O lodach, które słyną z długich kolejek – powstał zupełnie inny, osobny artykuł. Nie pozostaje mi nic innego, niż odesłać cię do niego. Lody Białobrzeskie – KLIK.

Lody u Mariusza w Sierpcu

ul. Braci Tułodzieckich 4, Sierpc

Lody, na które pojechaliśmy po waszej sugestii. Na początku zamówiliśmy sobie po pucharku – michałkowym, orzechowym i amaretto. Szybko okazało się, że do wyboru jest jedynie smak śmietankowy, a w pucharku znajdują się smakowe „dekoracje”.  Nie sposób skończyć swojej porcji! Lody są dla mnie delikatnie za słodkie, ale na pewno jest to dobre miejsce do zatrzymania się, przy okazji wizyty w skansenie w Sierpcu. Obok cukierni znajduje się plac zabaw dla dzieci.

najlepsze lody mazowsze najlepsze lody mazowsze najlepsze lody mazowsze

To oczywiście nie koniec listy, ale chcemy wrzucać tutaj wszystko to, co nam zasmakowało, a wy nam poleciliście. Podrzucajcie w komentarzach kolejne propozycje, a my w miarę możliwości będziemy je odwiedzać!

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?