Strona główna
blog podróżniczy polska

Hej!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na przekór wielu, w swoich publikacjach pokazujemy, że dziecko nie przekreśla aktywnego trybu życia i że w Polsce też można cudownie spędzić czas. Nawet wtedy, gdy pojęcie urlopu nie jest ci znane. Albo gdy nie masz kasy.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Na Skomplikowane pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać, co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się prostsze.

Dbamy o jakość i rzetelność artykułów, jednocześnie zapewniając kreatywne i oryginalne pomysły na wypoczynek. Koniec z weekendami przeciekającymi ci przez palce na szukanie ciekawych wycieczek. Moi czytelnicy nie muszą martwić się o dawkę pomysłów na swój weekend.

Ile razy marnowałeś weekend, aby znaleźć odpowiedź na te pytania:

  • Co robić w Warszawie?
  • Gdzie wyjechać z Warszawy na weekend?
  • Gdzie wyjść na randkę? Gdzie zabrać rodzinę?
  • Gdzie są najlepsze atrakcje w Polsce?
  • Co robić w czasie wolnym?
  • Co robić z dziećmi (bo na twoim wolnym, którego masz mało, oczywiście musi padać!)?
  • Gdzie w Polsce są unikalne miejsca do wypoczynku, mocno się czymś wyróżniające?
  • Gdzie wyjechać na krótkie (1-dniowe, weekendowe wycieczki)?

Może zdesperowany wpisywałeś w wyszukiwarkę hasła typu: „blog podróżniczy Polska”, czy „blog podróżniczy po Polsce”, „co zobaczyć w pobliżu…” (i tu nazwa miejscowości, do której jedziesz?) i… nadal niewiele ci to dało?

Wiedz, że… doskonale cię rozumiem. To miejsce powstało właśnie z takich pytań. Frustrowało nas, że nie mamy urlopu, a kiedy w końcu mamy jakieś wolne — traciliśmy je na szukanie miejsc, do których można by się wybrać. Albo szukaliśmy na miejscu… tracąc wolne. Masakra! W sieci co prawda nie brakowało miejsc „cudownych” i „inspirujących”, na miejscu jednak okazywało się, że nie są aż takie super jak w internetowej przestrzeni. Chcę ci tego oszczędzić — dlatego wszystkie atrakcje odwiedzamy osobiście i NIE PISZEMY artykułów na podstawie doniesień prasowych! Unikamy opisywania słabych miejsc, chyba że wydaje nam się, że mają ukryty, jeszcze nie do końca wykorzystany potencjał. Jeśli nie mają tego czegoś, co nas zachwyci — nie pojawią się tutaj. Nie wyobrażam sobie zachwycać się czymś, co mnie nie porywa, a tym samym wpuścić cię w maliny.

A zwiedzamy dużo. Szanujemy twój czas i zwiedzamy znacznie więcej, niż opisujemy. Sprawia nam to ogromną frajdę, a ty możesz mieć pewność, że świadomie nie wyślemy cię na jakiś wygwizdówek, na którym umrzesz z nudów.

Naszym celem jest zwiedzenie całej Polski.

Mieszkamy w Warszawie. Piszę o tym nie po to, żeby się chwalić, ale żebyś miał świadomość, że szukamy w Polsce tego, co jest unikalne dla danego regionu. Raczej omijamy kolejne trampoliny, czy atrakcje, które są stałą rozrywką na Mazowszu. Fascynują nas regionalne kuchnie, zwiedzanie malowniczych miejsc, dla których warto przejechać pół Polski. Szukamy atrakcji, które się czymś wyróżniają. Kiedy nie wyjeżdżamy — odwiedzamy lokalne wystawy, chodzimy do teatru i we wszystkie „dzieciolubne miejsca” w stolicy. Jeśli jesteś turystą albo mieszkańcem — zerknij na kategorię Warszawa. Artykuły są często uzupełniane (zarówno o aktualność, jak i zdobytą wiedzę). Niektóre miejsca odwiedzamy jako para, inne z dzieckiem (choć powoli bardziej nastolatkowym, bo 12-letnią córką. Czasem pożyczamy młodsze dzieci od znajomych). Doskonale rozumiemy, czego oczekuje się od wyjścia samemu, a kiedy zwiedzasz świat z maluchem.

Od czasu do czasu jedziemy gdzieś „dalej”, ale na blogu właśnie na Polsce chcemy się skupić. Nie masz czasu na research? Chcesz poznać ciekawostki o odwiedzonych już miejscach albo poznać ciekawe miejsca w Polsce i się zainspirować? Masz do dyspozycji tylko weekend, a chcesz fajnie wykorzystać czas? Chcesz uciec od miasta albo dokładnie je poznać?

Ogromnie cieszę się, że mogę zaprosić cię w swoje skromne progi. Cieszę się, że jesteś!

I… nie czekaj na urlop, zobacz, co możesz zwiedzić już w ten weekend.