Strona główna
blog o podróżach

Hej!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na przekór wielu w swoich publikacjach pokazujemy, że dziecko nie przekreśla aktywnego trybu życia i że w Polsce też można fajnie spędzić czas.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Dużo jeździmy po Polsce i jeszcze więcej zwiedzamy. Jeśli zadajesz sobie pytania:

  • Co robić w Warszawie?
  • Gdzie wyjechać z Warszawy na weekend?
  • Gdzie wyjść na randkę albo gdzie zabrać rodzinę?
  • Gdzie są najlepsze atrakcje w Polsce?

To jest to idealne miejsce dla ciebie. Unikamy opisywania słabych miejsc, chyba że wydaje nam się, że mają ukryty potencjał. Każdy weekend staramy się spędzić w drodze i jeśli tylko jakieś miejsce jest dla nas interesujące – na pewno odnajdziesz je na blogu.

Wszystkie atrakcje odwiedzamy osobiście i nie piszemy artykułów na podstawie doniesień prasowych!

Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie wyślemy cię 200 km na jakiś wygwizdówek, na którym nic specjalnego nie ma.

Szanujemy twój czas – zwiedzamy znacznie więcej, niż opisujemy.

Mieszkamy w Warszawie i staramy się szukać w Polsce tego, co jest unikalne dla danego regionu. Odwiedzamy regionalne kuchnie, zwiedzamy malownicze miejsca, dla których warto przejechać pół Polski, szukamy atrakcji, które się czymś wyróżniają. Jednocześnie pełno nas w Warszawie. Jeśli jesteś turystą albo mieszkańcem – zerknij na kategorię Warszawa. Artykuły są często uzupełniane, aby były aktualne.

Naszym celem jest zwiedzenie całej Polski. Od czasu do czasu jedziemy gdzieś „dalej”, ale to właśnie na Polsce chcemy się skupić.

Aby łatwiej było ci się poruszać po blogu – wprowadziliśmy nawigację. Jeśli klikniesz kategorię Polska – twoim oczom ukarze się mapka wszystkich przez nas opisanych miejsc. Po najechaniu na kategorię Polska – możesz zauważyć, że belka rozwija się w oparciu o województwa. Do tej pory bardzo dobrze zwiedziliśmy województwa: Mazowieckie, Świętokrzyskie i Lubelskie, a w planach mamy kolejnych kilka.

Mamy dużo pasji – możesz tu poczytać o podróżniczych gadżetach, technologiach, ale i książkach, ekologii i wszystkim innym, co akurat jest dla nas ważne. Taki lifestyle w pigułce. Każde z nas jest totalnie inne i pisze o tym, co go w danym momencie interesuje.

Cieszymy się, że jesteś!

Nie czekaj na urlop. Polska na weekend!