blog o podróżach

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na przekór wielu w swoich publikacjach pokazujemy, że dziecko nie przekreśla aktywnego trybu życia.

Blog powstał w lutym 2014. Jeśli zadajesz sobie pytania:

– Gdzie wyjść na randkę?
– Gdzie wyjść z rodziną?
– Gdzie są ciekawe miejsca w Warszawie?
– Gdzie wyjechać na weekend?
– Co robić w czasie wolnym?
– Co robić kiedy pada?

…jest to idealne miejsce dla Ciebie. Unikamy opisywania słabych miejsc, chyba że wydaje nam się, że mają potencjał. Każdy weekend staramy się spędzić w drodze i jeśli tylko jakieś miejsce jest interesujące – na pewno odnajdziesz je na blogu. Wszystko odwiedzamy osobiście, a opinie jakie zamieszczamy są subiektywne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie wyślemy cię 200 km na jakiś wygwizdówek na którym nic ciekawego nie ma.

Aby łatwiej było ci się poruszać po blogu – wprowadziliśmy nawigację. Jeśli klikniesz kategorię Na Trasie – Twoim oczom ukarze się mapka wszystkich odwiedzonych przez nas miejsc. Wystarczy kliknąć prostokąt w jej prawym górnym rogu, aby ją powiększyć. Po najechaniu na kategorię Na Trasie – możesz zauważyć, że rozwija się w oparciu o województwa. Wystarczy wybrać województwo i zobaczysz 3 kategorie – na spacer, na deszcz i gdzie warto zjeść. Nie jesteśmy restauratorami, opisujemy to co jest smaczne i wyróżnia się czymś na tle kraju. Na pewno, gdy zabierzesz tam swoją połówkę – będzie pozytywnie zaskoczona. 🙂

Tak, tak – jesteśmy rodzicami, ale jak każdy normalny człowiek – czasem musimy od rodzicielstwa odpocząć. Możesz więc tu poczytać o problemach z którymi się zmagamy, gotowaniu, robótkach ręcznychcodziennym życiu, recenzjach filmów, gier i książekświecie z perspektywy faceta. Czasem udaje nam się napisać poradnik. 🙂

Kto dla Ciebie pisze?

Klaudyna – od lipca 2012 rzadko nazywana inaczej niż: „mama” i „spytajmamy”. W tygodniu pracuje jako animatorka, pani z cukierni, wychowawca, fotograf, aktorka, kucharka i pomoc domowa. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie lubi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać jak pilotuje samolot i gryźdza kredą po chodnikach malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Filip – pasjonat technologii, szaleńczo zakochany w swojej żonie i córce. Jego postrzeganie świata możecie podpatrzeć na naszym Facebooku. Prowadzi też profil prywatny i dużo się tam wymądrza. Lubi pić herbatę i zawijać sznurek dookoła kubka, czym doprowadza do szewskiej pasji swoją żonę (dlatego ostatnio kupuje herbaty bez sznurka i sypane).

Lilka – najfotogeniczniejsza z całej trójki, ma zapędy do zostania księżniczką i wygryzienia Elsy z tronu. Wysysa energię z rodziców i rozsyła ją po całym domu. Wie czego chce i to egzekwuje. Lubi fotografować, gotować i malować. Hiperaktywny egzemplarz o pseudonimie Lilnado.

Więcej naszej codzienności znajdziesz na Instagramie.

 

Wyróżnienia:

wprost_zs_strona_tygodnia1

„Czytaliście kiedyś o przedziwnych daniach serwowanych w Atelier Amaro? Sądzę, że większość internautów odpowiedziałaby przecząco. Blog skomplikowane.pl pisany przez małżeństwo Turczyńskich, jest osobistym komentarzem do wszystkiego, z czym spotykamy się na co dzień – durnych reklam, świąt państwowych, Halloween w londyńskich slumsach, wizyty w Legolandzie. Można by długo wymieniać, ale powiem krótko: przeczytajcie. ”
Wprost
Skomplikowane w mediach:

18.05.2017 – lublin.eska.pl – „Musisz to zobaczyć w Lublinie! Blogerzy polecają 5 nietypowych miejsc. Są ekstra!
28.10.2016 – występ w TVP3 Warszawa – „W Taksówce
22.02.2016 – występ w Dzień Dobry Warszawo  – „Niezwykła pasja rodziny z Warszawy

Skomplikowane w sieci:

13.12.2016 – Urząd Miasta w Lublinie – „Lublin hipnotyzuje turystów
12.02.2016 – Mobileo.pl
18.03.2015 – Rodzinawpraktyce.pl – „SHARE WEEK 2015
27.01.2015 – Metafinanse.pl – „See Bloggers 2015, czyli nieśmiałe wychylanie się poza własną strefę komfortu
21.01.2015 – Panirolnik.pl – „Moje Top 5

Cieszymy się, że jesteś! 🙂