Strona główna » Krowarzywa – mięsożerca na wyżerce u wegan? To możliwe!
krowarzywa

Krowarzywa – mięsożerca na wyżerce u wegan? To możliwe!

Gdy będąc głodnym, Klaudyna zaproponowała mi smakowitego burgera - wpadłem w zachwyt.

Wiecie – człowiek głodny to człowiek wkurzony, a co jak co, ale burger i piwo to podstawowe atrybuty męskiej diety. Jakież było moje rozczarowanie, gdy stanęliśmy przed wejściem do baru na Hożej w Warszawie…

No bo jak to?! Ja, mięsożerca z krwi i kości, patrzę właśnie na napis “Krowarzywa” i z małym opóźnieniem uświadamiam sobie, że w środku nie uświadczę mięsa! Z niemałym oporem, rozglądając się z nadzieją na boki, że pomyliliśmy lokal, a w końcu ponaglany przez moją żonę – wlazłem do środka.

Witajcie w wegeraju

Z byka spojrzałem na dość rozbudowane, wegańskie menu, zawierające 6 totalnie różnych burgerów. Wszystkie wegańskie. Raj dla wszystkich, co jedzą jedzenie, które je moje jedzenie.

krowarzywa

Stojąc w dość pokaźnej kolejce, zastanawiałem się – na co się zdecydować, w rezultacie dając szansę na wybór mojej żonie. Niech se sama wybiera, skoro taka mądra – pomyślałem. Zirytowała się na mnie, machnęła ręką i zamówiła burgera Tofex i Warzywex, z popitką w postaci szotów z pokrzywy oraz rokitnika.

krowarzywa

Szoty podali praktycznie od ręki. Zapobiegawczo, umoczyłem jedynie język w znanym już rokitniku i moja twarz nabrała dziwnego wyrazu z serii: “ale kurwa kwaśne!” Z powstałym wytrzeszczem czekałem na burgery. Nie, żarcie wege jest totalnie hipsterskie i na pewno nie dla mnie!
I kiedy chciałem uciekać, właśnie podali nasze zamówienie.

krowarzywaZ uznaniem zauważyłem, że wielki, warzywny burger, wypchany sosami wyglądał jak z reklamy popularnego fast fooda. Zresztą wystarczy, że spojrzycie na zdjęcia – ledwo mieścił się w ręku!

krowarzywa

W smaku był niczego sobie. Nie do końca kumałem wszystkie składniki (np. buraka), ale szczerze mogłem powiedzieć, że jest to naprawdę dobre! Ulżyło mi, że nie muszę kłamać, że mi smakuje. Kto by pomyślał, że kiełki (w burgerze!) mogą być smaczne?

Wadą lokalu jest to, że w zasadzie nikłe są szanse na to, by zjeść na miejscu. To typowy lokal z żarciem na wynos. W środku znajduje się raptem 6-7 miejsc siedzących, a tłum chętnych sprawia, że w zasadzie nie ma szans na chwile odpoczynku przy stoliku.

Jeśli jednak będziecie przypadkiem w centrum Warszawy, mając ochotę zjeść coś oryginalnego, smacznego i przystępnego cenowo – zakochacie się w Krowarzywej (?).  Mówię to ja – facet, który nie uznaje obiadu bez mięsa. Kotlet zawsze musi być. Zielenina w takiej postaci? Czemu nie!

Krowarzywa

ul.Hoża 29/31, Marszałkowska 27/35, Warszawa
www.krowarzywa.pl

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

1 komentarz

Kliknij tutaj by dodać komentarz

  • Oryginalne miejsce 🙂 I chyba do klienta podchodzą z humorem – sądząc po nazwach i… szotach 😀 Spróbowałabym, otwarta jestem na eksperymenty 😉 Poproszę Tofex, well done!

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?