Strona główna » Podsumowanie najbardziej lubianych artykułów z 2014 roku
najlepsze wpisy podróżnicze

Podsumowanie najbardziej lubianych artykułów z 2014 roku

Zbliża się koniec roku, a więc czas najwyższy na podsumowanie najlepszych wpisów ze Skomplikowane.pl!

W sumie opublikowaliśmy 146 artykułów, z których popularność niektórych była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Część z kolei przeszła zupełnie bez echa, choć byliśmy pewni, że będą na topie. Ciekawi jesteście, które wpisy były przez was najbardziej lajkowane?
Zapraszam do zestawienia!

Najlepsze wpisy podróżniczo-lifestylowe w 2014 roku

#1 W Atelier Amaro

Wpis, który sprawił, że nasze statystyki poszybowały w kosmos. Nie będę ukrywać, że od początku byliśmy przekonani, że wiele osób jest ciekawych – jak wygląda słynna restauracja od środka. Wiedząc, że wewnątrz jest ciemno, aby zrobić w miarę udane zdjęcia – kupiłam nowy obiektyw i przeczytałam dwie książki o fotografii jedzenia. Jest to bodajże druga notka, w której fotki zaczęłam robić na ustawieniach manualnych, a nie automatycznych. Okazało się, że moja wysłużona, ośmioletnia lustrzanka, nie jest taka zła, jak mi się początkowo wydawało.

Co was jednak najbardziej przekonało, to świetny tekst napisany przez Filipa. Był tak dobry, że na fali Wykopu – pewien portal chciał go od nas odkupić! To prawda, że polska restauracja z jedną gwiazdką Michelin budzi emocje, co widać nadal po namiętnym udostępnianiu wpisu. Największym wyróżnieniem stało się dla nas jednak – umieszczenie linku do naszego bloga na oficjalnym profilu Atelier.

Czytaj artykuł

#2 W sercu Łodzi – ulica Piotrkowska

Do Łodzi wpadliśmy spontanicznie i na krótko, bo tuż po odwiedzeniu Mikrokosmosu. Jedyne co udało nam się zwiedzić z tego miasta, to właśnie ulicę Piotrkowską. O tym, jak bardzo nam się spodobała, możecie przeczytać w artykule. Faktem jest, że nie znaliśmy wcześniej nikogo, kto doceniałby to miasto, a społeczność, która uaktywniła się na blogu wraz z publikacją tego tekstu, była dla nas ogromnym zaskoczeniem!

Właśnie takie wpisy pokazują, jak stereotypowo postrzegamy Polskę, choć naprawdę są w niej miejsca, z których powinniśmy być dumni.

Czytaj artykuł

#3 Współczuję sprzedawcom – byłem jednym z nich

Zonk. Zwlekaliśmy z publikacją długo, bo zawsze wpadało nam „coś ciekawszego”. Historie z pierwszych „poważnych” prac, wykonywanych przez nas w czasie studiów – zebrane w kupę. Wrzuciliśmy teraz, bo Wigilię i Sylwestra jak co roku Filip spędza w pracy, tyle że na innym niż sprzedawca stanowisku.

Część osób w ogóle nie zrozumiała, o czym jest artykuł, niektórzy koniecznie chcieli nam udowodnić, że sprzedawca to (dobrze płatna) praca marzeń, a klient to pan i władca, który może robić, co chce. Mimo to – lajki, udostępnienia, komentarze i wiadomości prywatne sprawiły, że uwierzyliśmy w polskie społeczeństwo.

Czytaj artykuł

#4 Wieś lekiem na chandrę

Krótszy dzień i chłodniejsze wieczory, sprawiają, że nawet kocyk z kakałkiem nie pomaga na pogarszający się nastrój. Sierpc to (nie)typowa wioska, która jest naszym antidotum i ładuje nasze akumulatory przynajmniej na tydzień. Jeździmy tam rok w rok, o różnych porach. Zawsze jest pięknie, sielsko, a spacer po muzeum pozwala pozbyć się czarnych myśli.

Czytaj artykuł

#5 Powstanie Warszawskie z perspektywy kobiet

Zasięg, jaki wytworzył artykuł o kobietach Powstania Warszawskiego, ilustrowany zdjęciami z muzeum – pokazuje, że temat mimo upływu czasu jest ciągle żywy i potrzebny. Książka jest naprawdę rewelacyjna i bardzo rzadko gości na mojej półce, wędrując sobie z rąk do rąk.

Czytaj artykuł

I… najbardziej niedoceniony artykuł

Cóż – nie wszystkie nasze artykuły przypadły wam do gustu. Niektóre z założenia adresujemy do wąskiej grupy, ale ta jedna jest zastanawiająca:

Żyć pełną gębą

Dlaczego rozczarowanie? Otóż była to jedna z najlepiej poczytnych notek w tym roku, a mimo to niewielu z was ten tekst polubiło. No nie wypromowała się biedula.

Czytaj artykuł

W następnym wpisie opowiemy wam krótko o naszych pomysłach, które (na szczęście dla was) się nie ziściły. Co się wydarzyło na blogu w ciągu tych 10 miesięcy, jakie zmiany nastąpiły w nas samych i jakie mamy plany na kolejny rok. Będzie się działo! Najlepsze plotki prosto od źródła.

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?