Strona główna » Samochód sam jedzie na szczyt? Zobacz antygrawitacyjną górkę w Podgórzu
magiczna górka w podgórzu

Samochód sam jedzie na szczyt? Zobacz antygrawitacyjną górkę w Podgórzu

Kręcą cię zjawiska paranormalne i przeczące prawom fizyki? Magiczna Górka w Podgórzu to fajne miejsce do odwiedzenia przy okazji zwiedzania Chełma. Wrażenia gwarantowane!

Ktoś, kto nie wie o Magicznej Górce w pobliżu Podgórza – prawdopodobnie minąłby to miejsce bez żalu. Patrząc na okolicę – cały horyzont wypełniają pola. Tuż za znakiem Podgórza znajduje się cmentarz. Chcąc odwiedzić groby bliskich i zostawiając samochód na luzie – możemy być zaskoczeni – widząc, jak nasze autko zaczyna samo z siebie jechać sobie… pod górę.

Magiczna Górka – co to jest?

Magiczna Górka to zjawisko polegające na tym, że przedmioty zdają się ruszać pod górę, pozornie łamiąc prawa fizyki. Istnieje kilka hipotez, a najbardziej oczywista jest taka, że jest to po prostu zjawisko optyczne. Górka w rzeczywistości ma podążać w dół, a ukształtowanie terenu wydaje się temu zaprzeczać, przez co nasz mózg zostaje oszukany.

W Polsce jest co najmniej kilka takich górek, a ta w Podgórzu nie należy do tych najbardziej znanych. Sama o tym miejscu dowiedziałam się przypadkiem i chwilę zajęło nam jej znalezienie. Ty masz Magiczną Górkę w Podgórzu umieszczoną na mapce poniżej. Polecam, zwłaszcza gdy będziesz planował wycieczkę do Chełma.

Magiczna Górka w Podgórzu

Zgodnie z uzyskaną instrukcją zatrzymaliśmy samochód przed znakiem, zaraz przy cmentarzu. Zgasiliśmy silnik, skrzynię biegów zostawiając na luzie i czekaliśmy, co się stanie – ku uciesze pobliskich mieszkańców, którzy z zainteresowaniem przyglądali się naszym reakcjom. Po krótkiej chwili nasz samochód zaczął „staczać się” w górę. Zaczęliśmy chichotać, z niedowierzaniem patrząc na to dziwne zjawisko. Coś niesamowitego! Jedziemy na zgaszonym silniku w górę, gapimy się na uciekający naszym oczom cmentarz i zapewne zabierając tu kogoś po nocy, moglibyśmy wcisnąć mu największy kit o demonach, które maczają w tym palce i biedak by uwierzył.

magiczna górka w podgórzu
Jak widać na zdjęciu – górka leci w dół. Zatrzymując tu samochód, można się zdziwić, że jedzie nie w tym kierunku, co trzeba.

Górka wydaje się tu podążać w górę i tylko lekcje fizyki ze szkoły utrzymywały nas w przekonaniu, że to złudzenie i na pewno ukształtowanie terenu robi swoje. Próby powtarzaliśmy kilkukrotnie, a kiedy już mieliśmy odjeżdżać – zagadała nas rodzina wracająca z cmentarza. Według nich – geolodzy twierdzą, że to nie jest złudzenie. Jednak do informacji, czy to prawda się nie dokopałam. Podobno była tu ekipa  badająca zjawiska paranormalne, ale co ustalili – nie wiedzą. Nie wyglądali, jakby nas wkręcali – raczej byli szczęśliwi, że ktoś inny też docenia antygrawitację Podgórza. Stwierdzili, że co i raz można tu spotkać kogoś, kto testuje to miejsce. Największy fun jest jednak gdy przyjedziesz tu rowerem. Według naszych nowych znajomych – jadąc w dół, trzeba mocno pedałować, żeby w ogóle z niej zjechać. Jadąc w górę – pedałować w ogóle nie trzeba. Czary. 😉

A na koniec filmik jak to wygląda, kiedy siedzisz sobie w samochodzie. Sorry za brudną szybę, to efekt intensywnego weekendu spędzonego w pobliżu lasów.

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?