Strona główna » [ZAMKNIĘTE] Galeria Iluzji 3D to miejsce, gdzie możesz zapomnieć o nudnych zdjęciach. Takiego miejsca w Warszawie brakowało!
galeria iluzji 3d

[ZAMKNIĘTE] Galeria Iluzji 3D to miejsce, gdzie możesz zapomnieć o nudnych zdjęciach. Takiego miejsca w Warszawie brakowało!

W Cosmosie czułeś się staro, a też chcesz fajną fotkę? W Galerii Iluzji 3D poczujesz się jak u siebie!

Są czasem takie miejsca, że wchodzisz do nich i czujesz od razu pewnego rodzaju chemię, relaks i wiesz, że będziesz się dobrze bawił. Takim miejscem z pewnością jest Galeria Iluzji 3D.

Galeria Iluzji 3D – niby nic nowego, ale lepiej!

Takie miejsca, do których idzie się po oryginalne zdjęcie – już w Polsce istnieją. Pierwszy taki pokój (selfieroom?) odwiedziliśmy pod Władysławowem (Kocham Bałtyk), a i w Warszawie robi się powoli ciasno od tej formy rozrywki (najciekawszy do tej pory wydawał mi się Cosmos Muzeum). Żadne z tych miejsc jednak nie wzbudziło we mnie takiego entuzjazmu jak opisywana właśnie Galeria Iluzji 3D.

galeria iluzji 3d galeria iluzji 3d

Wpadliśmy tu z myślą, że cykanie fotek zajmie nam parę chwil, a nim się obejrzeliśmy – mieliśmy za sobą ponad godzinę. To wszystko za sprawą tego, że stanowisk do cykania zdjęć jest bardzo dużo i wcale nie musisz być mistrzem Instagrama, aby mieć fajną fotkę.

Co mnie ujęło to fakt, że wystarczy dobry pomysł na zdjęcie, a każde ujęcie może wyjść kompletnie inaczej. Wystarczy wykazać się kreatywnością i nie wstydzić się, kiedy znajomy, czy partner będzie cię fotografował. Nie radzę przychodzić tu w pojedynkę, bo niektóre z plansz aż się proszą o interakcję z kimś jeszcze. Będziesz jednak musiał prosić obsługę o pomoc, choć musisz wiedzieć, że przy braku kolejki nie ma z tym żadnego problemu. I jeszcze podpowie ci triki i odpowiednie ustawienie ciała, gdzie wyjdziesz korzystniej, z ciekawszym ujęciem.

Czyż jednak nie lepiej przyjść z przyjaciółmi? Możesz też przyjść rodzinnie, wysłać nastolatki, albo zabrać kilka osób. I cykać fotki aż do wyczerpania baterii w telefonie. Nawet jak nie umiesz w zdjęcia – to w takim miejscu na pewno kilka ci wyjdzie. Zresztą – spójrz na nas.

galeria iluzji 3d

Co odróżnia Galerię Iluzji 3D od innych w stolicy?

Przede wszystkim iluzje 3D, gdzie zdjęcie robione z odpowiedniej perspektywy daje wrażenie głębi. Stanowisk jest dużo i nie powielają utartych schematów. No dobra, jest już tradycyjna i prawie że obowiązkowa – deska surfingowa, ale jest też szereg innych! King Kong, ciekawski kot, wampir, czy szklana kula z widokiem najważniejszych atrakcji stolicy to tylko wybrane, które zapadły mi w pamięć.

Jest też masa możliwości na zrobienie niecodziennego zdjęcia. Pokój luster, czy instalacja pełna wstążek? Jest! A może chcesz lewitować niczym ptak albo mieć zdjęcie na okładce Forbes’a? Tutaj nic nie jest niemożliwe! Do tego wszystkiego coś, czego brakowało mi u konkurencji, a jest mega oczywiste – rekwizyty. Do dyspozycji są: czapki, peruki, okulary, uszy, kapelusze… no czego dusza tylko zapragnie. Możesz robić zdjęcia na wesoło albo na poważnie. Najważniejsze co musisz zabrać to telefon i dobry humor.

Dobrym pomysłem było wyznaczenie na podłodze stanowisk, gdzie musisz konkretnie stanąć, aby uwypuklić efekt 3d. Jeśli nie masz pomysłu jak się ustawić – to na ścianach, przy każdej instalacji powieszone zostały przykładowe propozycje.

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d
galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d
Kiedy żona mówi: podnieś nogi, bo chcę poodkurzać.

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d

Jest też kilka tych „tradycyjnych” iluzji

Te możesz obejrzeć i poczytać o nich na ścianach. Są wystarczającym uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem, ale stawiam garść dolarów przeciwko orzechom, że nawet nie zwrócisz na nie uwagi. Będziesz zajęty robieniem dziesiątek, jeśli nie setek zdjęć w przygotowanych miejscach.

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d

Serdeczna i przyjazna atmosfera

Wejście tutaj kosztuje ok. 30 zł (za dorosłego), więc całkiem korzystnie – jeśli spojrzeć na podobne miejsca. Do tego zaletą jest świetna lokalizacja – tuż przy metrze Ratusz Arsenał. Całością zarządza przesympatyczna obsługa, która – jeśli zechcesz – podejdzie i pomoże ci zrobić najfajniejsze zdjęcia. To super sprawa dla osób, które przychodzą tu same lub dla par, którym marzy się romantyczna fotka na tle jednej z wielu grafik. Na odchodne dostaje się w cenie jedno wydrukowane zdjęcie. Jeśli chcesz, możesz za dopłatą wydrukować ich więcej albo kupić magnes na lodówkę.

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d

galeria iluzji 3d

Czuję, że to będzie hit

To miejsce ma w sobie wszystko, by stać się kultowym, mimo konkurencji. Najważniejsze jest jednak to, że nie brak tutaj śmiechu i zabawy. Galeria Iluzji 3D wyzwala w człowieku nieodkryte pokłady talentu aktorskiego (spójrz tylko na moje zdjęcia!) oraz świetnie integruje. Jeżeli marzysz o niecodziennym zdjęciu na swojego Instagrama albo szukasz pomysłu na randkę, to obciachem byłoby tutaj nie przyjść!

Edit: Niestety Galeria Iluzji 3D została zamknięta. 🙁

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?