Strona główna » Be Happy Museum – w Warszawie otworzyło się miejsce, w którym zrobisz sobie idealne zdjęcie!
be happy museum warszawa

Be Happy Museum – w Warszawie otworzyło się miejsce, w którym zrobisz sobie idealne zdjęcie!

Dobrych miejsc do robienia fotek nigdy za wiele! Be Happy Museum otworzyło się w Warszawie, a my pokażemy ci, jak wygląda w środku.

Człowiek to taka bestyjka, że jest wzrokowcem. Możemy stawać na rzęsach, pisząc długie elaboraty zawierające ciekawe historie, opowiadać je znajomym z kubkiem gorącego kakao w ręku, czy wisieć na słuchawce cały dzień – a nie zastąpi to jednego zdjęcia. Nie bez powodu tak popularne jest powiedzenie, że jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów.

A przecież przy tym wszystkim jako ludzie jesteśmy jeszcze egocentrykami, którzy wprost uwielbiają skupiać na sobie uwagę. Nic zatem dziwnego, że „selfie” zostało słowem 2013 roku, rozpoczynając ogromny boom na coraz to mocniejsze i lepsze aparaty w telefonach dedykowane właśnie autoportretom.

be happy museum warszawa

be happy museum warszawa

be happy museum warszawa be happy museum warszawa

Wraz z nimi – pojawiły się dedykowane miejsca

Dobre zdjęcie musi być wykonane w fotogenicznym otoczeniu. Nikt przecież nie będzie w kółko fotografował się na tym samym tle. Branża usługowa odkryła to już jakiś czas temu, stąd nikogo nie dziwi, że w kawiarniach, cukierniach, czy innych tego typu miejscach – pojawiają się całe instalacje ułatwiające ludziom wykonanie idealnego ujęcia, na którym wszystko wygląda ciekawie i perfekcyjnie. Ba! Niektóre przeszły nawet gruntowny remont w całości dostosowując wystrój tylko i wyłącznie pod ten aspekt. Na miejscu jest przyciągająca uwagę aranżacja, dobre światło i nikt nie patrzy dziwnie, że coś cudujesz z telefonem.

Potrzeba robienia sweet foci otworzyła też zupełnie nową gałąź rynkową. Na rynku pojawiły się lokale, które powstały wyłącznie w jednym celu – robienia świetnych zdjęć i fajnej zabawy.

be happy museum warszawa

be happy museum warszawa be happy museum warszawa

be happy museum warszawa

be happy museum warszawa

Be Happy Museum Warszawa

W Be Happy Museum byliśmy po  raz pierwszy w Zakopanem i szczerze żałowaliśmy, że nie ma takiego miejsca w stolicy. Na szczęście teraz się to zmieniło i nie trzeba w końcu jeździć po Polsce. 😉

Be Happy Museum Warszawa to kilkaset metrów kwadratowych wypełnionych pastelowymi barwami i gadżetami, w których każde ujęcie wyjdzie doskonale. Są tu różne scenki, gdzie tylko od twojej inwencji zależy jakiego typu fotki zrobisz. My akurat niezbyt chętnie pozujemy (za to każdy chciał robić zdjęcia), więc robiliśmy fotki bardziej dla śmiechu niż do podziwiania i telefonem, a nie lustrzanką. Wiem jednak, że mnóstwo osób się w tym świetnie odnajduje i potrafi się podczas takich sesji nawet wielokrotnie przebierać, świetnie dobierając do tego całą mimikę i gesty. To też dobre miejsce dla grupy znajomych, którym marzy się dobra sceneria, która nie ogranicza się do zastawionego stołu albo miękkiej kanapy na imprezie. Można też wynająć to miejsce, aby zrobić sobie profesjonalną sesję przy okazji np. wieczoru panieńskiego, urodzin, czy bardziej komercyjnych zleceń. Oczywiście bez problemu możesz też przyjść z dziećmi.

Najlepsze w takich obiektach jest to, że tak naprawdę nigdy nie ma ich za wiele. Ja wiem, że w mieście było już kilka innych propozycji tego typu. Tylko… co z tego? Człowiek nie tylko ma wielkie ego, ale opatrzona formuła szybko mu się nudzi. Dlatego każda nowość witana jest z otwartymi ramionami, bo to oznacza rozbudowaną sesję o nowe propozycje dla ciebie i twoich znajomych (oraz obserwujących). Be Happy Muzeum Warszawa to kilkanaście sal z różnoraką tematyką.

Podobno najbardziej oczekiwanym pokojem, był ten ze stylem monochromatycznym, w którym dominuje biel. Dla fanów kolorów jest jednak sekcja pełna pastelowych babeczek i jarzeniowych kolorów. Jest ogromny niebieski basen, stylizowana kuchnia, a aranżacje docelowo będą wymieniane co jakiś czas na nowe. A jakby tego było mało – wszędzie pachnie gumą balonową.

be happy museum warszawa

Be Happy Museum w okresie pandemii

Niestety, jak każdy tego typu obiekt także i ten dopadły obostrzenia epidemiologiczne. Co oznacza znaczące utrudnienia w jego funkcjonowaniu. Dlatego w trakcie trwania pandemii z Be Happy Museum Warszawa… nadal można było korzystać! Różnica polegała jednak na tym, że w okresie pandemicznym można było wykupić sobie bilet na indywidualny wynajem sali do zdjęć. Szczerze mówiąc, wydaje mi się to świetną opcją. Mając w pamięci, jak inne obiekty w okresie prosperity są przepełnione ludźmi – to dla zainteresowanych to tylko wygoda. Kupowałeś bilet, zjawiałeś się o umówionej porze i całe Be Happy Muzeum było tylko dla ciebie.

Edit: Oczywiście teraz ograniczenia spadły i kupuje się bilet na konkretną godzinę.

Takich jak to, nigdy za dużo

Tak jak wspomniałem wyżej – to nie jest odkrywcze miejsce, bo przecież formuła jest dla wszystkich doskonale znana. Jednak cieszę się, że powstało na Mazowszu. Każda odmiana jest miła, bo stanowi urozmaicenie zdjęć i przede wszystkim – fajną zabawę. Be Happy Museum wyzwala pokłady pozytywnej energii, pozwala na fajną zabawę i ciekawie spędzony czas.

Be Happy Museum Warszawa

Centrum Handlowe Reduta, Warszawa
www.behappymuseum.com

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?