Strona główna » Polska w gronie 22 państw, w których xCloud będzie dostępny od września!
xcloud w polsce

Polska w gronie 22 państw, w których xCloud będzie dostępny od września!

Rewolucja w graniu już za miesiąc. Czego można się spodziewać?

Wyobraź sobie świat, w którym wyjmujesz telefon lub tablet i grasz w swoje ulubione gry konsolowe – Gears, Halo, Forza czy Fable. Wizja, którą od jakiegoś czasu z powodzeniem realizuje GeForce NOW – teraz będzie realizowana także po stronie Microsoftu. A Polska będzie w gronie 22 państw, które jako pierwsze otrzymają dostęp do usługi.

Czym jest xCloud i ile to będzie kosztować?

xCloud to nic innego jak strumieniowanie gier na nasze urządzenia. Działa trochę na podobnej zasadzie jak Netflix – odpalasz grę i grasz. Podobnie jak w Netflixie – odpalasz film i oglądasz. W obu przypadkach nie potrzebujesz nośnika, a wystarczy ci do tego aplikacja. xCloud będzie częścią usługi Xbox Game Pass, a zatem takiego abonamentu, w którym prócz możliwości grania na telefonach, otrzymujemy również dostęp do samych gier.

Sama usługa pojawi się w naszym kraju już 15 września tego roku. Cena obecnie nie jest jeszcze znana w pełni. Microsoft wspomina tylko, że będzie to w ramach abonamentu. Dziś wynosi on 55 zł. Czy wzrośnie po premierze usługi? Tego nie wiem, ale nie spodziewałbym się.

xcloud w polsce

Moim zdaniem

Jako kolekcjoner gier czuję się rozbity. Z jednej strony, każdy z obecnych producentów konsol – dąży do uniezależnienia się od wydań pudełkowych gier. Dla nich to są tak naprawdę tylko koszty – transport, logistyka, magazynowanie, wyprodukowanie… dziesiątki składowych elementów, nad jakimi trzeba zapanować, by pudełko ostatecznie trafiło w ręce gracza.

Z drugiej strony Nintendo wraz z debiutem Switcha – pokazało nową, nieznaną dotychczas drogę. Okazuje się, że gracze naprawdę pragną konsolowych wrażeń w przenośnym wydaniu. I tego faktu nie da się ukryć – sam tęskno spoglądam w kierunku konsoli córki, zadowalając się obecnie GeForce Now.

xCloud pod tym względem będzie miał znacznie większe pole manewru. Już dziś stoją za nim setki gier i naprawdę ogromne tytuły bezpośrednio od wydawnictwa Microsoftu. Do tego cała platforma Xbox Live – achivementy, DLC, sklep czy ogromna społeczność. To nie może się nie udać.

I chociaż dalej będę zbierał pudełko za pudełkiem – wypełniając każdą wolną przestrzeń na moich regałach – mam już dziś świadomość, że dzięki xCloud… będę grał jeszcze częściej niż teraz.

Nie mogę doczekać się premiery!

Wedle opinii i wrażeń testerów, którzy mieli okazję bawić się usługą na zachodzie w ramach testów – czeka nas istny przełom w rozgrywce. Czy tak się okaże? Tego dowiemy się już 15 września. Pozostaje odliczać dni!

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .