Strona główna » Seagate Halo: Master Chief Limited Edition 2TB – piękny dysk wciąż zachwyca
seagate halo master chief limited edition 2tb

Seagate Halo: Master Chief Limited Edition 2TB – piękny dysk wciąż zachwyca

Xbox to Halo. A może Halo to Xbox? Wśród całej plejady gadżetów nie mogło zabraknąć również takich, które są dedykowane kultowej marce. I przyznaję - Seagate Halo Master Chief Limited Edition 2TB jest piękny!

Świat kolekcjonerów to często zupełnie nieoczywiste przedmioty, o których w pierwszej chwili można nawet nie pomyśleć. Sam w mojej kolekcji (prócz ogromnej ilości gier i konsol) – posiadam rzeczy, których na próżno było szukać na sklepowych półkach. Zapałki, które przekazało 11 bit studios firmie CD Projekt z okazji premiery Cyberpunka; srebrny łańcuszek, który był podarunkiem dla pracowników Sony z okazji premiery PlayStation Vita; czy też przypinki i szaliki, które były gadżetami dla pracowników Xbox Polska.

Wśród nich są także zupełnie powszechne i dostępne typowe akcesoria, które trafiły do mojej kolekcji tylko dlatego, że jestem oddany jakiejś marce. Teraz miałem to szczęście, że do kolekcji trafił dysk Seagate Halo: Master Chief Limited Edition o pojemności 2TB.

Halo to marka-ikona

Jeśli Wolfenstein, czy Doom definiowały shootery jako gatunek na PC, to Halo zdefiniowało gatunek strzelanek na konsolach. Pierwsza odsłona była absolutnym przełomem wywracającym rynek do góry nogami. Była też prawdziwą gwiazdą zupełnie nowej konsoli na rynku – Xboxa.

Teraz, prawie 20 lat później, mając kilkanaście różnych produkcji z „Halo” w tytule za sobą – bez krzty przesady można powiedzieć, że ta seria należy do kanonu i na stałe weszła do historii elektronicznej rozgrywki. Master Chief potrafi być równie łatwo rozpoznawalną postacią jak Mario, Zelda, czy Sonic.

Nic zatem dziwnego, że kolejne odsłony z miejsca stają się hitami – sprzedając się w milionowych nakładach, a każda premiera gry to multum nowych gadżetów będących łakomym kąskiem dla kolekcjonerów. Przy okazji premiery Halo: Master Chief Collection, Seagate wypuściło limitowany dysk z motywem gry w ramach #GameDriveforXbox.

seagate halo master chief limited edition 2tb

To inna odmiana doskonale znanego już dysku

Niedawno pisałem o jego bratu bliźniaku, czyli edycji Cyberpunk 2077. Technicznie jest to dokładnie ten sam dysk – talerzowy, z interfejsem USB 3.0 z prędkością obrotową 5400 obrotów/minutę. Typowy zewnętrzny dysk, który świetnie sprawdzi się jako dodatkowy dysk w domu lub do przechowywania gier z Xboxa 360 oraz One w ramach wstecznej kompatybilności. O jego solidności może świadczyć fakt, że seria tych dysków do dziś jest najchętniej wybieraną opcją wśród graczy, którzy cenią je sobie właśnie za jakość wykonania. Prawdziwych maniaków ucieszy też zestaw winylowych naklejek dołączonych do zestawu.

Jest śliczny

Szczerze mówiąc – podoba mi się bardziej od edycji Cyberpunk 2077. Jest stonowany, ubrany w charakterystyczne barwy dla serii Halo, a przy tym jest w dalszym ciągu niewielki – oferując przy tym wszystkim szaloną pojemność. 2TB danych to nadal szalenie dużo i starczy jeszcze na długo, szczególnie że można go wykorzystać do gier we wstecznej kompatybilności. To dysk, który doskonale odnajdzie się nie tylko w świecie gracza, czy kolekcjonera, ale także wśród osób zupełnie nieinteresujących się grami.

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .