Strona główna » Seagate Game Drive Cyberpunk 2077 – rzut okiem na limitowany dysk do konsoli
seagate game drive cyberpunk 2077

Seagate Game Drive Cyberpunk 2077 – rzut okiem na limitowany dysk do konsoli

Świetny dysk do konsoli teraz w limitowanej wersji. Czy wart jest swojej ceny?

Cyberpunk 2077 – nowa gra twórców Wiedźmina, zbliża się wielkimi krokami. Chociaż data premiery ponownie została przesunięta (tym razem na listopad), to akcja marketingowa już dawno ruszyła. W ubiegłym roku ruszył preorder na Edycję Kolekcjonerską gry, a w czerwcu wrzucono na rynek szereg akcesoriów. Widać tu pewną zmianę w polityce CD Projektu, który teraz chce zarabiać nie tylko na grach, ale także na gadżetach. Trochę wzorem Microsoftu i Minecrafta, czy Rovio i ich Angry Birds.

Obrandowane zostały słuchawki, pad, cała konsola, a do sprzedaży ma trafić nawet fotel gamingowy, kurtki, czy inne akcesoria. Do moich rąk trafił dedykowany dysk marki Seagate i nie mogłem się powstrzymać, by nie pokazać ci, czym różni się on od swojej tradycyjnej wersji.

seagate game drive cyberpunk 2077

Seagate Game Drive

Ta amerykańska firma bardzo chętnie współpracuje zarówno z Microsoftem, jak i Sony – i już kilka lat temu wypuściła dedykowany graczom dysk Game Drive.

Dysk ten charakteryzuje się kilkoma cechami. W niewielkiej obudowie znajduje się talerzowy dysk pracujący z prędkością 5400rpm z odczytem „do 140 MB”. Nie jest to więc najszybsza wersja dostępna na rynku (nie porównując jej nawet do SSD). Za to nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania.

Seagate Game Drive Cyberpunk 2077 Edition

Wersja przygotowana z okazji premiery gry Cyberpunk wnosi kilka zmian. Pierwszą jest oczywiście szata graficzna, która nawiązuje do równie limitowanej konsoli, której ostatnie egzemplarze można znaleźć jeszcze w marketach. Przypomina cyberpunkowy nośnik pamięci, który dodatkowo został pokryty elementami blachy i charakterystycznym malowaniem. Logo Xboxa zostało pokryte błyszczącym chromem, a dioda pracy dysku wymieniona została na turkusową.

Drugą rzeczą jest równie turkusowy kabel USB. W limitowanym Xboxie w takim samym kolorze znajduje się kabel HDMI, co sprawi, że całość pod telewizorem będzie spójna. Ostatnią zmianą jest pojemność dysku. Wersję Cyberpunk nabyć można w dwóch pojemnościach – 2 i aż 5 TB (opisywany przeze mnie model). Dotychczas maksymalną pojemnością było 4 TB.

Oczywiście dysk jak każdy inny można bez kłopotu podłączyć do innych urządzeń, nie tylko Xboxa.

Limitka w cenie podstawowej wersji

To co szczególnie ważne – to fakt że dysk nie zmienił swojej ceny – kosztując dokładnie tyle samo, co normalna wersja Za 5TB dysk przyjdzie ci zapłacić 699zł. Jeżeli zatem jeszcze nie kupiłeś dysku, a planujesz – warto rozważyć właśnie unikalną, dedykowaną wersję. Gracze korzystający z systemu Sony – PlayStation 4, mogą zdecydować się na wersję The Last Of Us 2, który wyszedł wraz z równie limitowaną wersją PS4.

seagate game drive cyberpunk 2077

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .