Strona główna » Xbox 360 – najciekawsze edycje limitowane konsoli!
xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Xbox 360 – najciekawsze edycje limitowane konsoli!

Po Xbox Classic, Microsoft rozwinął skrzydła - tworząc dziesiątki kolekcjonerskich wydań konsoli Xbox 360. To tylko niewielka, acz najciekawsza część całego katalogu!

Xbox 360 to w zasadzie pierwsza konsola, która realnie zagroziła dominacji PlayStation na rynku. Ba! Przez większą część trwania siódmej generacji, to właśnie propozycja Microsoftu sprzedawała się lepiej. Oferowała wiele nowinek i wnosiła powiew świeżości do ciut skostniałego rynku, przynosząc nie tylko nowe marki (Mass Effect, Gears of War), ale także nowe rozwiązania jak achievmenty, które choć kontrowersyjne – to nie można odmówić im pewnego zrewolucjonizowania gier.

Mając więc solidne atuty w postaci spójnej oprawy graficznej oraz ideologii stojącej za Xboxem, mając już doświadczenie w robieniu edycji limitowanych – postanowiono popuścić wodze fantazji. Tym razem na rynek trafiło aż 76 różnych zestawów kolekcjonerskich! Łącząc to z tym że sama konsola ewoluowała od czasu rynkowej premiery (do sklepów trafiło aż 6 różnych wersji sprzętowych: Arcade, Pro, Elite, Slim, Slim 4GB, Slim E), przeglądając katalog – można odnieść wrażenie, że ogląda się zupełnie różne konsole. Każda z nich jest ciekawa i chociaż niektórych nie postawiłbym pod telewizorem – to dziś ich ceny potrafią osiągać astronomiczne liczby liczone w dziesiątkach tysięcy.

Xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Xbox 360 Slim Minecraft Edition

xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

 

Gdy mówimy o edycji Minecraft – pierwsze co przychodzi do głowy to specjalne wydanie Xbox One S, które wyglądało naprawdę ślicznie i było produkowane w na tyle dużej ilości, że fani produkcji od Mojang spokojnie mogli się w nią zaopatrzyć. Jednak pierwsza tego typu konstrukcja zadebiutowała w 2012 roku. Co ciekawe, było to na dwa lata przed tym, jak Microsoft kupił Mojang i wcielił w swoje struktury.

Mimo rosnącej popularności gry – Xbox 360 Minecraft Edition został wyprodukowany tylko w jednym jedynym egzemplarzu z okazji premiery gry. I ten egzemplarz został rozlosowany wśród mieszkańców USA, którzy wzięli udział w konkursie. Dodatkowo konsola została podpisana przez zespół deweloperski. Uczciwie przyznam, że design konsoli podoba mi się nawet dziś!

Xbox 360 Russell Crowe edition

xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Edycja, która powstała z okazji pierwszej rocznicy premiery Xboxa 360 w Australii. Właściwie niczym nie różniła się od typowego wydania poza nadrukiem ze spoglądającym na nas Russelem Crowe. Jest to jeden z fotosów niezapomnianego Gladiatora. Egzemplarz był nagrodą dla zwycięzcy licytacji dla fundacji Make-A-Wish, której dochód przeznaczony był dla dzieci. No cóż, wygląd rzecz gustu, ale czy można wymarzyć sobie lepszą konsolę? Cóż, chyba tylko z Davidem Hasselhoffem. 😉

Xbox 360 Slim Gears of War 3 Limited Edition

xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Microsoft zawsze dba o to, by jego flagowe tytuły posiadały własną limitowaną edycję. Obok Halo i Forzy – jest jeszcze jeden tytuł, który tak mocno kojarzy się z Xboxem. To oczywiście seria Gears of War (obecnie Gears). Trzecia odsłona również doczekała się własnego wydania i to już na odchudzonej konsoli w wersji Slim.

Dobra, dobra. Ta limitka akurat jeszcze przewija się czasem na portalach aukcyjnych (także polskich), ale fascynują elementy, które zostały do niej dodane. Szczególnie wielka czarna czacha, którą można zamontować na jednym z boków konsoli.

Xbox 360 Star Wars Edition

xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Kolejny dość powszechny zestaw kolekcjonerski ale umówmy się – trudno odmówić mu tutaj uroku! Zestaw powstał z okazji premiery gry Star Wars Kinect i składał się z konsoli stylizowanej na R2D2 oraz C3PO (nie wiem co fajniejsze – pad czy konsola!) oraz specjanego, białego Kinecta. W mojej opinii to jedna z najładniejszych edycji specjalnych Xboxa 360.

Xbox 360 The Simpsons Edition

xbox 360 najciekawsze edycje limitowane konsoli

Gdy w 2007 roku na ekrany kin trafiał film The Simpsons, nie mogło zabraknąć również dedykowanej konsoli. I tak oto powstało 100 sztuk wyjątkowych zestawów, które były rozdawane w konkursie. 10 dni po 10 konsol. Tak szczerze, to chyba moja ulubiona wersja. Pokazuje, że czasem prosta modyfikacja sprawia, że konsola wygląda zupełnie inaczej. Tutaj w zestawie dołączony był jeszcze dedykowany pad. Całość wygląda… no cóż – wyjątkowo Homerowo! 😉

Nie sposób wymienić wszystkie

Jak wspomniałem – tych było grubo ponad kilkadziesiąt najróżniejszych edycji. Do tego pierwsze modele konsoli (Core, Arcade, Pro oraz Elite) pozwalały na wymianę przedniego panelu i niejako modyfikację konsoli pod własne widzimisię. Tak jak dziś Microsoft udostępnił Xbox Design Lab, w którym możemy stworzyć własnego pada, tak kiedyś można było wymienić cały front urządzenia, dopasowując go do własnej potrzeby. Z pewnością wiele wydań konsoli do dziś jest łatwo dostępna, stąd nie jest wybitnie trudno stworzyć kolekcję składającą się z 10-15 różnych modeli. Jesteś posiadaczem jakiejś edycji limitowanej? Jeśli tak – koniecznie pochwal się w komentarzu!

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .