Strona główna » Mazowsze w obiektywie. Galeria z najładniejszymi krajobrazami Mazowsza
mazowsze zdjęcia

Mazowsze w obiektywie. Galeria z najładniejszymi krajobrazami Mazowsza

W tej galerii chcielibyśmy zaprezentować ci miejsca, których z różnych przyczyn nie opiszemy w dziale Na Trasie, ale były na tyle malownicze, że żal nam było ich nie pokazać na blogu.

Mazowsze to ogromna równina w samym sercu Polski, słynąca z sielskich krajobrazów. Nie brak tu pól uprawnych, lasów pełnych grzybów, sosen, piasku i przecinających całe województwo rzek. Wisła, Świder, Bug, Narew to tylko niektóre z nich.

Myśląc „Mazowsze” mamy przed oczami pastwiska, trzodę chlewną, łany zbóż i powiewające na wietrze wierzby. Nie powinno więc dziwić, że nawet dziś w XXI wieku – jadąc często wyboistymi drogami przez obrzeża większych miasteczek – wzdłuż dróg, przy których rosną okazałe dęby i topole – w oddali dostrzec można łaciate krowy oraz jeżdżące po polu ciągniki i kombajny.

Krajobrazy, choć po moim opisie mogą wydawać się monotonne – są jak najbardziej okazałe

Ta sama rzeka w różnych częściach Mazowsza jest zupełnie inna i zaskakująca.  Mijamy pole truskawek, by za chwilę zderzyć się z niziutkimi sadami, gdzie rosną jabłonie. Rzut beretem są położone miasta, w których odbywa się walka o uratowanie drzewa, bo okolica jest mocno zabetonowana. Folklor miesza się tu z nowoczesnością. Uciekając w podróż z większych miasteczek, możemy natrafić na małe wioski, gdzie ciągle dominują drewniane zabudowania, a na podwórku biegają kury.

Mazowsze to jednocześnie piękne trasy trekingowe, czy rowerowe biegnące przez lasy, wzdłuż pełnych życia rezerwatów. To setki kąpielisk i fantastycznych szlaków, w których warto zatrzymać się na piknik lub choćby króciutki postój.

To tylko wycinek z naszych podróży w ramach cyklu #FajneMazowsze, a jednak szkoda, aby te zdjęcia kurzyły się gdzieś na dysku mojego komputera. Galeria będzie aktualizowana wraz z naszymi podróżami po Mazowszu. 🙂 Jeśli pragniesz rozrywki, atrakcji i najlepszych miejsc do spacerowania – zapraszam cię tu (Mazowsze) lub tu – (Warszawa).

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?