Strona główna » Za słaby sprzęt na Cyberpunk 2077? Na szczęście jest GeForce Now!
cyberpunk 2077 geforce now

Za słaby sprzęt na Cyberpunk 2077? Na szczęście jest GeForce Now!

Cyberpunk na konsolach to porażka. Na szczęście jest GeForce Now.

Cyberpunk w wydaniu konsolowym to największe tegoroczne nieporozumienie. Gra jest pełna błędów, glitchy, problemów technicznych, a w wielu miejscach – źle zaprojektowana. Co ciekawe, gracze uruchamiający grę na komputerach osobistych mają zupełnie inne doznania. Często wręcz oceniają ją jako grę wybitną, jedyną w swoim rodzaju.

Ja nie byłem zachwycony wydaniem na Xboxa, lecz nie mogłem zrozumieć, dlaczego moja opinia i graczy pecetowych różni się tak diametralnie. Jako zadeklarowany konsolowiec nie mam odpowiedniej maszyny, by uruchomić tak wymagający tytuł – lecz od czego jest GeForce Now?

cyberpunk 2077 geforce now

Cyberpunk 2077 w GeForce Now

Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest GeForce Now – pozwól, że ci krótko przypomnę. To możliwość streamowania gry na dowolne wspierane urządzenie. W przypadku GFN jest to komputer PC i Mac, telewizor z Android TV, telefony z systemem Android, Chromebooki, a także przeglądarka Safari dla urządzeń iPad i iPhone; oraz dedykowane urządzenia takie jak NVIDIA Shield.

Przypomina to trochę popularnego Netflixa – klikasz i grasz. By jednak grać, musisz mieć grę przypisaną do swojego konta. By więc zagrać w Cyberpunka, musisz go kupić na Steamie lub GOG (polecam szczególnie to drugie rozwiązanie, bo z niego 100% kwoty idzie do CD Projekt RED). To ma swoją zaletę – jeśli kiedyś doczekasz się mocniejszego komputera – gra nadal należy do ciebie, a GFN będzie tylko opcją.

cyberpunk 2077 geforce now

Jak się gra w Cyberpunka

Produkcję od CD Projekt Red uruchomiłem najpierw na starym laptopie, a potem na dedykowanej przystawce – Shield TV Pro. Na obu grało się dokładnie tak samo, a więc wybornie. Chcesz grać na klawiaturze i myszce? Proszę bardzo. Preferujesz padem, jak ja? Nie ma problemu. To cały czas ta sama gra, z jej wszystkimi wadami i zaletami. Przy czym uczciwie muszę przyznać, że na GeForce Now błędów jest diametralnie mniej. Nagle gra wygląda znacznie, znacznie ładniej, działa zdecydowanie płynniej (mimo streamingu!), a do tego część błędów przestała się pojawiać. To naprawdę zupełnie inna gra i ani się obejrzałem, rozegrałem blisko 4 godziny.

W czym zatem tkwi haczyk? Otóż, by komfortowo grać – potrzebujesz stosunkowo mocnego łącza o prędkości przynajmniej 15 mbit/s. To jest absolutne minimum, by nie czuć żadnych opóźnień w grze. Dodatkowo, na darmowym koncie GeForce Now możesz grać tylko godzinę, a potem będziesz musiał się rozłączyć. By grać dłużej – bo aż 4 godziny – potrzebujesz płatnego konta Founders w cenie ok. 25 złotych, jednak masz wtedy też pierwszeństwo gry nad innymi graczami oraz obsługę RTX, czyli ładniejszą grafikę odpowiadającą za obsługę światła w grze.

cyberpunk 2077 geforce now

A jak to wygląda?

Możesz to zobaczyć na screenach załączonych do tego tekstu oraz sporej paczki poniżej. Gra działa w maksymalnych detalach, ale jej rozdzielczość została obniżona do Full HD. Moim zdaniem, prezentuje się to całkiem nieźle! To naprawdę fajna alternatywa dla każdego, kto nie może odmówić sobie zagrania w najnowszych hit polskiej produkcji, a ma ograniczone zasoby finansowe.

Galeria zdjęć z GeForce Now (z obsługą RTX)

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?