Strona główna » 3 gry konsolowe z mojego dzieciństwa, które bez obaw możesz dać dziecku
gry konsolowe dla dzieci

3 gry konsolowe z mojego dzieciństwa, które bez obaw możesz dać dziecku

Możesz kupić je pod pretekstem dziecka, albo zagrać razem z nim. Gry oczywiście mają poprawioną grafikę, więc nie ma obaw o to, że młode będzie na ciebie patrzeć z niesmakiem, że dałeś mu jakąś staroć. ;)

Obecna generacja konsol – a więc Xbox One oraz PlayStation 4 – powoli dobiega końca. Już na jesieni 2020 roku – do sklepów trafią zupełnie nowe modele, będące jeszcze potężniejsze i generujące piękniejszą grafikę. Jednak na razie trzeba się cieszyć tym, co jeszcze gości pod naszymi telewizorami.

W ogólnym rozrachunku – gier w ostatnich kilku latach wyszło całe zatrzęsienie. Część z nich to prawdziwe perełki, a część… no powiedzmy, że nie zostanie przez masową publikę zapamiętaną. Jest jednak jedna cecha, która łączy zarówno Xboxa, jak i PlayStation. To w dużej mierze brak gier dla młodszej widowni.

Te się pojawiały, ale nie tak często jakbym tego oczekiwał

Co jeszcze bardziej znaczące – to spora ilość tytułów była w wesołej, kolorowej, typowo dziecięcej oprawie, która jednak nijak się miała do zdolności maluchów. Ot, warto wymienić choćby obłędnie trudne Cuphead, czy Ori and the Blind Forest. Nawet recenzowany przez Klaudynę Super Lucky’s Tale poziomem trudności był bardziej dla nastolatka niż małego dziecka. Na szczęście czasem jest tak, że skoro nie ma nic nowego, świeżego – to warto odświeżyć sobie to, w co zagrywaliśmy się – sami będąc dziećmi. I tak w ciągu ostatniego roku do sprzedaży trafiły aż trzy gry, przy których sam spędziłem setki godzin. A skoro są w lepszej grafice, na nowoczesnych konsolach i dają tyle samo frajdy co kiedyś, to czemu nie rzucić na nie okiem?

Gry konsolowe dla dzieci

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

Kto chociaż raz w dzieciństwie grał na plejaku, ten doskonale zna postać Crasha – sympatycznego, chociaż dość szalonego lisa. N.Sane Trilogy to pakiet trzech gier, które zrekonstruowano w zasadzie od zera. Mapy są zrobione od nowa i potrafią oszołomić swoją szczegółowością, światłem czy efektami. Sama gra to typowa platformówka, w której należy pokonywać czające się zewsząd przeszkody, a przy okazji zbierać tzw. Wumpa Fruits. Po zebraniu ich stu – otrzymuje się dodatkowe życie, które tutaj jest cenniejsze niż złoto. Celem naszej gry jest przeszkodzenie złemu doktorowi Corteksowi w objęciu przez niego władzy nad światem. Tylko od ciebie zależy czy mu się uda.

gry konsolowe dla dzieci

Rozgrywka jest dość wymagająca i z pewnością wymaga wprawy gry na padzie. Na szczęście poziom trudności jest rosnący, zatem nikt nie poczuje, że wpada do głębokiej wody. Po przejściu linii fabularnej możesz spróbować swoich sił w pokonaniu plansz ponownie, ale tym razem wykręcając jak najlepszy czas!

Gra jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Nintendo Switch w cenie około 85 zł.

Spyro: Reignited Trilogy

Mały, słodki smoczek Spyro w pewnym momencie był postacią równie rozpoznawalną, jak Lara Croft, czy inni cyfrowi bohaterzy. Był on – obok Crasha – jedną z największych „lokomotyw” sprzedażowych konsol w latach dziewięćdziesiątych. Tym razem nie ratujemy całego świata, a naszych najbliższych przyjaciół. Podobnie jak przy poprzednim tytule, tak i tutaj mamy w zestawie aż 3 gry, które zostały całkowicie odnowione i z całą pewnością mogę powiedzieć, że są naprawdę śliczne.

gry konsolowe dla dzieci

Wspomniany dużo wcześniej Super Lucky’s Tale bardzo inspirował się serią Spyro, przy czym był zdecydowanie trudniejszy. Reignited Trilogy to gra przezabawna, pełna gagów i będąca przystępna dla najmłodszych graczy. Do tego jest w pełni przetłumaczona na język polski, dzięki czemu nabiera dodatkowych rumieńców.

Gra jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Nintendo Switch w cenie około 95 zł.

Crash Team Racing Nitro Fueled

To gra, w którą nie tylko pograsz z dzieckiem, ale w zasadzie z każdym, kto przypadkiem wejdzie do salonu. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych na imprezę.

gry konsolowe dla dzieci

Crash powraca w postaci wyścigów małych gokartów! Jednak, żeby nie było zbyt łatwo – na trasach znajdują się skrzynki z bonusami, które możesz wykorzystać na swoją korzyść (takie jak turbo przyśpieszenie, czasowy lub permanentny pancerz) lub przeciwko innym graczom. I tak można zrzucić na nich bombę, spowalniacz, porażenie prądem i wiele, wiele innych wymyślnych przeszkadzajek. Najlepsze jest to, że gra posiada niezliczoną ilość trybów zabawy. Możesz przejść swego rodzaju kampanię fabularną, w której trzeba odblokować wszystkie mapy. Można rozegrać mini turnieje, bić się o rekord czasu na torze albo zagrać drużyna przeciwko drużynie zbierając flagi. Jakby jeszcze zabawy było za mało, spokojnie można pograć z przyjaciółmi przed telewizorem (do czterech graczy) lub przez internet.

Gra jest w dalszym ciągu rozwijana i co miesiąc dochodzi nowa zawartość. Tak, Spyro również tutaj zajrzał i można się ścigać małymi samochodzikami w jego świecie! 😉 Zebrane punkty i nagrody można wymieniać na nowe postacie, części do aut czy malowanie ów aut. Efekt? Gram z Lilką w to przeszło 4 miesiąc i jeszcze nam się nie znudziła!

Gra jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One,oraz Nintendo Switch w cenie około 130 zł.

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?