Strona główna » Małe Pieniny: Palenica – najładniejszy widok na Trzy Korony
palenica

Małe Pieniny: Palenica – najładniejszy widok na Trzy Korony

Fotorelacja.

– Ja nie chce nic mówić, ale widziałaś, jak one się zachowywały? – zagadał mnie brat, w sobotę wieczorem.
– Jak? – spytałam zaintrygowana, chociaż przeczuwałam, co mi odpowie.
– Jak jakieś wariatki! Jedna na czworaka, druga miauczy, podskakuje, biegają po pokoju… Popisywała się jedna przed drugą jak w przedszkolu.
– Dały się omotać, co? – roześmiałam się, zaparzając kawę.
– Omotać?! Kurde, dziewczyno! Pamiętasz, żeby matka się tak z tobą bawiła? Ja jakoś sobie nie przypominam…  A ty, Filip? Twoja mama tak skakała z tobą, jak teraz skacze z Lilką?
– Szczerze mówiąc, nie bardzo – odpowiedział, stawiając na stoliku cukier.
– No właśnie. A najlepsze, że chwilę wcześniej gadały, że a to stopa po operacji boli, a to kolana… Jednak w sumie to dobrze, że ją rozpieszczają, nie?
– Pewnie! – przytaknęliśmy żwawo – Dwie takie babcie to skarb.


Cała rozmowa przypomniała mi się dzisiejszego popołudnia, kiedy przeglądałam zdjęcia do notki o Palenicy. Moja mama z moją córką wytworzyły swój własny język, porozumiewając się ze sobą jak najlepsze na świecie kumpelki. Spędzały czas na wyciągach, torze saneczkowym, ganiały za puszczonymi luzem owieczkami i świetnie się przy tym bawiły. To chyba ten moment, gdzie nie jestem już centrum wszechświata i w którym nie tylko zdanie mamy się liczy…

Ps. Na Palenicę warto wziąć gotówkę. Na każdej atrakcji (wyciąg, zjeżdżalnia grawitacyjna, kucyk) jest robiona fotka (jedno wywołane zdjęcie – ok. 10 zł)+koszt skorzystania z atrakcji. Wjazd wyciągiem to koszt ok. 17 zł za osobę (w dwie strony). Dla mniejszych dzieci są to jedne z ciekawszych atrakcji w Szczawnicy. Z miasteczka można także podjechać malowniczą ścieżką wzdłuż Dunajca – na Słowację, zwiedzając przy okazji Czerwony Klasztor.

palenicapalenicapalenica

palenicapalenica

palenica

Wyciąg Palenica

ul. Główna 7, Szczawnica
www.pkl.pl

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?