Strona główna » Majaland Warsaw – w końcu park rozrywki z myślą o najmłodszych. Tuż za Warszawą!
majaland

Majaland Warsaw – w końcu park rozrywki z myślą o najmłodszych. Tuż za Warszawą!

Zbigniew Wodecki śpiewał - „Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie. Świat, w którym baśń ta dzieje się”.  Dziś już wszystko wiadomo, bo Pszczółka Maja znowu ma swoje 5 minut i w maju (hehe) 2022 roku, z podniesioną głową wkroczyła na przedmieścia Warszawy. Nawet jak wyrosłeś z przygód głównej bohaterki, to mając w domu małego bejbika - rozważ wizytę w Majalandzie.

A teraz zacznijmy wszystko od początku, bo pytania same cisną się na usta osobom nieobeznanym w temacie.

Jak to się stało, że Pszczółka Maja znalazła się w Góraszce?

Belgijskie Studio 100 (część grupy Plopsa Group) jest producentem seriali dla dzieci. Jeśli chodzi o nasze regiony – to ich najbardziej znaną bajką jest właśnie ta o Pszczółce Mai. Uroczy owad bawi maluchy od ponad stu lat (serio, książka została napisana w 1912 roku!), więc nie ma wątpliwości, że zarazi swoją energią inne pokolenia. Spółka otworzyła w Europie już kilka swoich parków rozrywki – w Belgii, Holandii i Niemczech. W Polsce pierwszy Majaland powstał w Kownatach (województwo lubuskie), drugi pod Warszawą (Majaland Warsaw), a trzeci buduje się w Gdańsku.

majalandDla kogo jest (i nie jest) Majaland?

Początkowo planowaliśmy odwiedzić ten w Kownatach, ale po drodze wybuchł Covid, a my skupiliśmy się raczej na drugiej stronie Polski, odkładając Majaland na „potem”. W międzyczasie udało nam się odwiedzić kultową już Energylandię, z najwyższymi rollercosterami, ku uciesze córki. Im dziecko wyższe, tym bardziej „ekstremalne” atrakcje chce odwiedzać. Od 140 cm właściwie może tam zobaczyć już wszystko.

Majaland powstał z myślą o tych młodszych dzieciach. Według mnie najlepiej odnajdą się tutaj te pociechy, którym powtarza się, że jak podrosną, to pojadą właśnie do… Energylandii. Bo teraz są za małe, więc i tak nie będą mogły ze wszystkiego skorzystać, a nam będzie głupio im mówić, że znowu są za niskie, widząc smutek w ich oczach. W mojej opinii, jeśli masz dziecko do 7-8 lat lub ma ono 1 m wzrostu – to odnajdzie się tu super. Mając 1.25 m, może skorzystać ze wszystkich atrakcji, a mając 1 m — może skorzystać z 99% przygotowanych przez Majaland.

Większość atrakcji oferowanych przez Majaland jest tak skonstruowana, że siadasz koło dziecka dla towarzystwa i podtrzymania go na duchu. Na jedno małe dziecko, dobrze więc planować jednego rodzica. Dzięki temu można spędzić tu prawdziwie rodzinne popołudnie.

Nie polecam Majalandu osobom dorosłym bez dzieci. Temu miejscu zdecydowanie bliżej do Magicznych Ogrodów, czy Farmy Iluzji, gdzie nie ma malucha – nie ma zabawy. Hardcore atrakcji oceniam jako ulgowy. Są tutaj dwie fajne karuzele, na których dorosły będzie czuł powiew adrenalinki, ale nie ma co liczyć na jakieś ekstrema. Wiem, co mówię, bo Filip ma stracha do wszelkich rollercoasterów, a tutaj na luzie zaczął zastanawiać się, czy jednak nie pokonać barier i nie wsiąść na Hyperiona. Majaland w dużym uproszczeniu to taki wypasiony plac zabaw z karuzelami.

Bilety, infrastruktura, gastronomia i… kolejki

Bilety najlepiej kupować przez internet, bo po pierwsze oszczędzają nam stanie w kolejce (najpierw do kasy, a potem do skanowania), a po drugie – często są promocje. Dobrze przejrzeć wcześniej fanpage Majalandu. Standardowa cena zależy od wzrostu (bo jak już wspomniałam, im wyższy jesteś, tym więcej masz atrakcji, z których możesz skorzystać). Do 11 roku życia, dzieci w dniu urodzin mają bilet za złotówkę.

Względem podobnych atrakcji (Farma Iluzji, Magiczne Ogrody, Mandoria, Energylandia) – uważam, że cena jest konkurencyjna. My już wypadamy powoli z targetu tego parku (Lilka ma 10 lat), a młoda spędziła tu blisko 5 h na dobrej zabawie. Park zamykany jest dosyć wcześnie. Do najciekawszych atrakcji trzeba było czekać po 20-30 minut i jako rodzic prawdopodobnie właśnie tak będziesz spędzał czas (na szczęście mentalnie poczułam, że się zwrócił). Tym samym odradzam ci tańsze bilety popołudniowe. Najlepiej zjawić się tu w tygodniu (z wyłączeniem weekendu, kiedy jest najwięcej ludzi), zaraz po otwarciu.

Zaletą Majalandu jest wydzielenie strefy wewnętrznej i zewnętrznej. Karuzele są dostępne i tu i tam, więc przy niezbyt ładnej pogodzie – i tak nic nie stoi na przeszkodzie, by się tu wybrać. Park został zaplanowany jako całoroczny, więc na upartego można wpaść tu w największe mrozy i też będzie fajnie.

W strefie zewnętrznej znajdują się przebieralnie, gdzie dziecko może się przebrać w kostium kąpielowy. W strefie wewnętrznej są łazienki pomyślane zarówno o dzieciach (małe sedesy i umywalki), jak i ich rodzicach (pokoje do przewijania i karmienia). W restauracji jest dostępna mikrofalówka, jeśli musimy odgrzać jedzenie dla najmłodszych. Ostatnia uwaga to szafki. Za wynajem szafki płacimy 10 zł (20 zł inkasowane w kasie, potem 10 do zwrotu przy oddaniu kluczyka). Widziałam, że część osób wychodziła do samochodu – dostawali wtedy pieczątkę na rękę, by móc powrócić do parku.

Jeśli chodzi o część gastronomiczną, to odnotowałam, że jest. I to jest, ale drogo. W sierpniu 2022 ceny kształtowały się na  poziomie ok. 18 zł za hot doga, 20 zł za granitę, a schabowy z frytkami lub burger to aż 40 zł. Do wyboru są jeszcze podstawowe napoje (jak kawa, herbata), słodycze, zapiekanki, pierogi, kiełbasa, zupy i spaghetti. Wyglądało tak se, więc się nie zdecydowaliśmy. Można też wziąć własny prowiant.

majalandJeśli jeszcze nie uciekłeś, to teraz najciekawsze – atrakcje Majalandu!

Koszt budowy Majaland Warsaw osiągnął zawrotną sumkę 30 milionów euro, zajmując powierzchnię 20 tysięcy mkw, na której mieścić się ma w szczycie sezonu 2500 osób. Nie jest więc ogromny, ale na odwiedzających czeka tutaj ponad 20 atrakcji. Jego wyróżnikiem jest fakt, iż jest to jeden z nielicznych tematycznych parków rozrywki w Polsce. W dużej mierze kręci się koło postaci znanych z Pszczółki Mai, ale nie zabrakło tu też Super Wings w strefie zewnętrznej. Parki pod szyldem Majalandu mają sporą część podobnych atrakcji, można więc uznać, że byłeś w jednym – wiesz czego spodziewać się po innych.

majalandMajaland dla najmłodszych, ale co jeśli masz drugie, starsze dziecko?

Starszak powyżej pewnego wieku może odczuwać znużenie, ale zawsze zagonić go możesz na najlepsze atrakcje Majalandu, czyli Sky Fly, Totem Wikingów, Rollercoaster Wikingów, Wielki Dakkar, Karuzelę Wikingów i Karuzelę Motyli. Poniżej znajdują się opisy większości z atrakcji.

Każdy wiek

Teatr

Na samym wstępie najmłodsi mogą zrobić sobie selfie z jedną z postaci Studia 100. Maskotki zmieniają się co jakiś czas, a w określonych godzinach jest organizowane krótkie piętnastominutowe przedstawienie, gdzie m.in. Maja śpiewa piosenkę znaną z serialu.

Plac zabaw Mai i zewnętrzny plac zabaw

Niewielki, wewnętrzny plac zabaw z huśtawkami, a na zewnątrz troszkę trudniejszy – gdzie albo pomaga ci dorosły, albo polegasz na sile swoich mięśni.

majalandmajaland

Kulki

Barwne piłeczki atrakcyjne do pewnego wieku dla każdego malucha. Z młodszymi dziećmi można oczywiście wchodzić do środka.

Karuzela Dinozaurów

Standardowa przejażdżka w kółko na grzbiecie dinozaura.

majaland
Łodzie Wikingów

Płyniesz łódkami po wodzie.

Albert’s Ride

Samoloty, w których dziecko może wciskać guzik, by wznosić się wyżej.

Tańcząca fontanna (strefa wodna, zewnętrzna)

Popularna w większych miastach fontanna miejska, gdzie bawić się mogą maluszki. Będą chciały skorzystać, zwłaszcza przy upale (na zewnętrznej strefie Majalandu jest patelnia i praktycznie nie ma cienia).

majalandPowyżej 0.85 m

Las Zabaw

Takie bardziej zaawansowane przeszkody, które znajdują się w popularnych kulkolandach. Wspinasz się, zjeżdżasz i biegasz po torze przeszkód.

Super Ślizg

Wsiadasz w worek i jedziesz w dół. Najmłodsze dzieciaki mogą zjeżdżać w towarzystwie dorosłego.

Miasteczko Samochodowe

Infrastruktura znana z Miasteczka Ruchu Drogowego (światła, przejścia dla pieszych, znaki). Wsiadasz do autka i jedziesz tak, żeby nie spowodować kolizji z innymi uczestnikami dróg.

majalandPowyżej 0.90 m

Szkoła latania

Karuzela, w której od siły pedałowania zależy, jak wysoko polecisz.

Żabki

Karuzelka kręcąca się w kółko, z podskakującymi rytmicznie płazami.

Mali strażacy

Dzieci starają się wlać wodę z węża gaśniczego do dziur w płonącym budynku.

majalandPowyżej 0.96 m

Łódeczki

Dziecko samodzielnie wsiada do łódki i płynie po wodzie.

Jett’s Flight

Samoloty dla troszkę starszych maluchów.

majaland majalandPowyżej 1 m

Karuzela Motyli

Klasyczna karuzela znana dorosłym, z dawnych jarmarków. W zależności od wieku uczestników na niektórych krzesełkach można usiąść samemu, na innych razem z dorosłym.

Rollercoaster Wikingów

Wbrew pozorom jest to jedna z ciekawszych atrakcji parku. Atrakcja jest stylizowana na bohaterów znanych z francusko-australijskiego serialu o Wikingu Vic. W czasie krótkiej, intensywnej przejażdżki z ostrymi zakrętami jest robione zdjęcie, które możesz później kupić za opłatą. Warto ustawić się tutaj na samym początku, nie bez powodu ten rollercoaster jest oblegany.

Samochodziki

Znowu klasyczna zabawka, polegająca na tym, że wsiadasz do autka i rozbijasz się nim z innymi uczestnikami ruchu.

Wielki Drakkar

Stylizowany na statek, który dość szybko kręci się zarówno na około, jak i w przód i w tył. Całkiem spoko dla większych dzieci.

Tratwa

Tratwa, którą musisz przedostawać się z brzegu na brzeg za pomocą siły rąk.

Totem Wikingów

Świetna atrakcja, w której masz wrażenie spadającej windy. Dobrze będą się tu bawiły starszaki.

Aqua Team Playground (strefa wodna, zewnętrzna)

Przy ładnej pogodzie, dobrze mieć dla dziecka kostium kąpielowy. Znajduje się tutaj popularna z parków wodnych zjeżdżalnia, z małym wodnym placem zabaw. Niestety woda jest tu naprawdę zimna, ale to zaleta, jeśli mamy akurat wyjątkowo gorące lato (my nie mieliśmy tego szczęścia). Dorośli, gdy byli w środku, to tylko z najmłodszymi dziećmi, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Z punktu widzenia dorosłego – nie warto zabierać kostiumu dla siebie, chyba że chcemy pilnować dziecka bezpośrednio na placu zabaw.

majalandmajalandPowyżej 1.25 m

Sky Fly

Jedna z ciekawszych karuzeli w Majaland Warsaw. Wnosi cię na ponad 22 m, jeśli chcesz — możesz w niej dodatkowo obracać się o 360 stopni.

Majaland Warsaw

ul. Przelotowa 1, Góraszka
www.majalandwarsaw.pl

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?