Strona główna » Zimowe paznokcie – kto powiedział, że trzeba ograniczyć się do dekorowania domu?!
zimowe paznokcie

Zimowe paznokcie – kto powiedział, że trzeba ograniczyć się do dekorowania domu?!

Kocham świąteczny klimat - gwiazdkowe filmy, dekoracje i... paznokcie.

Choć w moich żyłach płynie krew włóczykija – to w okresie zimowym pozwalam sobie na siedzenie w domu i odpoczynek od podróżowania. Zatracam się wtedy w świątecznych przygotowaniach, spacerowaniu w kółko moim ulubionym leśnym duktem i kultywuję mnóstwo tradycji – od robienia świątecznych serników, tworzenie z dzieckiem prac plastycznych, na piciu grzanego wina na jarmarkach bożonarodzeniowych kończąc. Pozostały czas wypełniam wszystkimi hobby, jakie wpadną mi do głowy. Pozwalam sobie być szarą Kowalską i jednocześnie daję sobie przestrzeń do bycia trochę mniej formalną Klaudyną. 😉 Na zmianę oglądam świąteczne, głupkowate i infantylne filmy i dekoruję przestrzeń wokół siebie.

I nie ograniczam się jedynie do dekorowania domu. Kiedyś kupowałam kiczowate (choć nadal uważam, że na swój sposób piękne!) sweterki – teraz tę kreatywność przekierowałam na paznokcie.

Zimowe Paznokcie

Świąteczna choinka i płatki śniegu

Malowanie paznokci na czerwono w grudniu, wydaje się być naturalnym odruchem. I choć śniegu tym razem nie widać – to chociaż go sobie namalujemy, a co… lubię połączenie mieniącego się złotego z odcieniami czerwonego – to dla mnie idealne połączenie na święta.

Często nieświadomie wracam do podobnego wzoru, w zależności czy mam ochotę akurat na trochę barw, czy większy spokój – albo proszę o namalowanie choinki, albo ograniczam się do samych płatków śniegu. Ten zestaw to mój klasyk!

zimowe paznokcie

Sylwestrowe odliczanie

Paznokcie w fajerwerki? Czemu nie! Zawsze chciałam to zrobić. Dodatkowo na serdecznym palcu pojawił się „Nowy Rok”, czyli w tym wypadku 2020. Na drugiej ręce moim pomysłem było na początku umieszczenie „starej” daty, ale zamiast tego padło na kieliszek prosecco.

zimowe paznokcie zimowe paznokcie

Oczywiście, jak ktoś woli mniej tematyczne paznokcie – to można zrobić sobie i zwykłe winko. Pasuje do wszystkiego.

zimowe paznokcie

Wiosna za pasem

O ile chętnie sięgam w grudniu po wszelkie zdobienia świąteczne, tak w styczniu, a już tym bardziej w lutym – mam tego klimatu po kokardę. A co lepiej mówi, że czekam na wiosnę. Jasne, że krokus! I to taki ładny jak z Doliny Chochołowskiej. 😉

zimowe paznokcie

Hybrydę zrobiła mi zdolna Pani Weronika z Salonu fryzjerskiego Styl.

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?