Strona główna » Tak się czuje pacjent na wizycie u dentysty. Uwaga – straszne sceny!
wizyta u dentysty

Tak się czuje pacjent na wizycie u dentysty. Uwaga – straszne sceny!

Wiecie jak to jest. Uczepi się, nie będzie odpuszczać, aż do czasu kiedy sami przyznacie przed sobą - mam dość.

Nie, nie mówię tym razem o mojej małżonce, chociaż porównanie może i byłoby trafne. Mówię tutaj o bólu. A konkretniej – straszliwym bólu zęba.

Niestety, dziś rano uświadomiłem sobie, że bloger to jednak człowiek jak każdy inny. Zjeść musi, napić się, od czasu do czasu do sali tronowej się udać… Zatem nic dziwnego, że i bóle go czasem łapią. Rano spodziewałem się wszystkiego – zakwasów, a nawet ogólnego paraliżu ciała po tym, jak przedwczoraj zacząłem biegać. No ale, że mnie zacznie szczęka uciskać?! Jeeeeezu…

Nie cierpię dentystów.

W zasadzie to chyba nikt ich nie lubi. Nawet nie chodzi o to, że grzebią sobie w cudzych jamach ustnych. Chodzi o potencjalny ból mimo znieczulenia oraz te nieprzyjemne, tępo-piszczące dźwięki. Przecież one doprowadzają człowieka do szału! Odgłos małego wiertła dźwięczy mi w uszach na długo, zanim w ogóle wejdę do gabinetu i pozostaje w mym umyśle na wiele dni po jego opuszczeniu.

Kiedy siadam w fotelu dentystycznym, zawsze prześladuje mnie uczucie, że tym razem trafiłem na sadystę, który z uprzejmym uśmiechem powie mi:

-Filip, I wanna play a game…

Tak, zdecydowanie gabinety dentystyczne kojarzą mi się z „Piłą”. Te dziwne dźwięki dochodzące spod gabinetu, powodują nagły przypływ wzajemnej życzliwości u innych klientów kliniki. Towarzysze niedoli, rozbieganymi oczami próbują szukać wsparcia u innych kolejkowiczów, jak gdyby czuli, że wspólnie mamy szansę uratować swój los. To nic, że każdy z nas wygląda, jakby uciekł ze szpitala dla obłąkanych. W kupie siła!

Zresztą – jeśli nawet nie słychać wiertła to na pewno słychać jakieś pojękiwanie i dźwięk ssawki odprowadzający ślinę. Swoją drogą – zastanawialiście się – dokąd ona idzie?

Po obejrzeniu powyższego filmiku każda wizyta dentystyczna powoduje u mnie jeszcze większą odrazę i przerażenie. Podczas badania czuję się jak w klasyce polskiego kina i mam ochotę spierdolić z fotela.

Może i jestem panikarzem, który – kiedy choruje, to umiera. Nikt mi jednak nie powie, że to normalne dłubać w czyjejś jamie ustnej i cały dzień słuchać brzęczenia wiertła, naprzemiennie z jękami swojego klienta.
Uhhhh…


Prawa do zdjęcia należą do – ^@^ina (Irina Patrascu Gheorghita )

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?