Strona główna » DIY – Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi?
wieniec świąteczny

DIY – Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi?

Dawno, dawno temu - pomagałam mamie tworzyć z drutu i gałązek świerkowych, stelaż pod ozdoby choinkowe. Schodziło się przy tym dobre 3 godziny, a efekt nie zawsze był taki, jakiego oczekiwałyśmy.

Druty wyginały się pod naporem ozdób, całość potrafiła się rozsypać ni z tego, ni z owego, a sam wianek wydawał się jakiś taki… chudy i oklapciały. Dzielnie więc poprawiałyśmy wieniec świąteczny następne godziny, aż w którymś momencie byłyśmy w stanie zaakceptować końcowy efekt.

No nic – było twórczo i radośnie i może teraz powinnam napisać, że kiedy mam już swoje dziecko, to w imię tradycji również będę dłubać pół dnia przy ozdobach, ale nie… sorry mamo! Świat poszedł do przodu i dzisiaj mamy coś takiego jak IKEA. Jakieś cztery lata temu zakupiłam tam sztuczny stroik, który w banalny sposób można przekształcić w żywe, pachnące arcydzieło.

wieniec świąteczny
Gotowe wianki wieszam na kinkietach, nie chcąc robić sobie zapasowej dziury w ścianie czy drzwiach.
Do tego celu będziecie potrzebowali:
  • drut miedziany zielony, łatwo wyginający się (do kupienia w dużych marketach budowlanych)
  • gałązki świerkowe/jałowcowe/czy co tam macie zimozielonego
  • różne ozdoby choinkowe (bombki, suszki, szyszki itp.)
Wykonanie:
  1. Około 6-7 niewielkich gałązek, przyczepiamy drutem do sztucznego stroiku i zaplątujemy z tyłu. Żywe gałązki powinny zakryć wierzchnią warstwę plastiku.

wieniec świąteczny

Po tej operacji, która zajmuje nie więcej niż 10 minut – powinniśmy uzyskać takie coś:

wieniec świąteczny  2. Ozdoby wieszamy za pomocą drutu. Nie polecam używania nici, ponieważ przerywa się w najmniej oczekiwanym momencie.

wieniec świąteczny wieniec świątecznyOsobiście jestem zdania, że gadżetów o różnych fakturach powinno być sporo, na pierwszy rzut oka nawet „za dużo”. Ponieważ postawiliśmy na choinkową biel ze srebrem – tegoroczny wieniec trzyma się tej kolorystyki. Wy jednak możecie zużyć po prostu ozdoby, które zostaną wam z ubierania choinki.

wieniec świąteczny wieniec świątecznywieniec świąteczny

Sztuczny stroik – Ikea
Ozdoby – Empik, Leroy Merlin

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?