Strona główna » Samsung Level Link – jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki do konsoli?
samsung level link

Samsung Level Link – jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki do konsoli?

A gdyby tak świat bez kabli mieć już dziś?

Samsung Level Link to ważący raptem 12 g i kosztujący obecnie ok. 150 zł mały gadżet, za pomocą którego możesz podłączyć dwa źródła dźwięku, które wyposażone są wyłącznie w łączność kablową.

Wygląd, specyfikacja i wykonanie

Wszystkie stoją na najwyższym poziomie. Patrząc od dołu – w Samsungu Level Link znajdziemy port Micro-USB. Ten sam, który wykorzystywany jest do ładowania naszych telefonów komórkowych.

samsung level link
Idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara – na lewym boku znajdują się przyciski głośności oraz przełącznik odbiornik-wyłącznik-nadajnik. Ale o nim trochę dalej.
samsung level link
Na górze znajduje się port mini-Jack, a także mikrofon. Na ostatniej, prawej krawędzi mamy przyciski do przewijania w przód i w tył.

Front urządzenia to wytłoczone, srebrne logo Samsunga w tworzywie mającym imitować skórę (znane już między innymi z telefonów serii Note, Galaxy S oraz Alpha), a także przycisk Play/Pauza. Całość jest bardzo malutka – wielkości typowej baterii AAA. Nic nie skrzypi, nie stuka, a klips mocujący wydaje się solidny.

Zastosowanie

Z jednej strony urządzenie dzięki wbudowanemu mikrofonowi może służyć za tani zestaw głośnomówiący. Z drugiej strony pozwala na podłączenie słuchawek do praktycznie każdego urządzenia, w którym tylko znajduje się standardowe wejście słuchawkowe.

Przykłady? U nas w domu na co dzień kładzie się córkę spać około godziny 20. I nie rzadko cierpiałem z tego powodu, bo raz na jakiś czas jednak lubię zagrać na konsoli z głośnikami na trochę wyższym poziomie głośności. Niestety problemem dzisiejszych konsol jest to, że nie pozwalają one na podłączenie słuchawek bluetooth. A już w szczególności Xbox One. Zatem wpinam Samsung Level Link w port słuchawek w swoim telewizorze, ustawiam przełącznik na tryb nadajnika i… już. Wystarczy teraz sparować jakiekolwiek słuchawki bluetooth, by móc cieszyć się dźwiękiem.

To samo dotyczy każdego innego urządzenia – wieży, dekodera, czytnika Blu-Ray, a nawet leciwego magnetofonu, discmana, czy pierwszych „empetrójek”.

Jeśli zaś nie masz słuchawek bezprzewodowych, ale masz 2 sztuki tego klipsa – to nic nie stoi na przeszkodzie! Z jednej strony podłączasz – tak jak opisałem wcześniej, a do swoich kablowych słuchawek wpinasz drugiego takiego klipsa. Tyle że tym razem ustawiasz na tryb odbiornika.

To fantastyczna rzecz

Prosta, stosunkowo tania a jak ułatwiająca codzienne życie. Podczas testów gadżetu sam się zdziwiłem, jak często z niego korzystam. Od teraz praktycznie się z nim nie rozstaję. Miejsca zajmuje niedużo, wagowo praktycznie nie istnieje, a wbudowany akumulator pozwala na 200 godzin czuwania albo 6 godzin aktywnego czasu pracy. A jeśli się rozładuje to w ciągu 1.5 godziny, naładuje się ponownie.

samsung level link
iPod Shuffle z bluetooth? Proszę bardzo!

Czy warto? Jak najbardziej tak! Kosztuje mniej niż porządne, stereofoniczne słuchawki bluetooth. Znacząco podnosi wygodę z korzystania z typowych słuchawek, a do tego stylistyka produktu sprawia, iż będzie on pasować praktycznie do każdego stroju. Zatem jeśli masz w domu ulubione kablowe słuchawki, ale irytuje cię w nich kabel, to Level Link jest doskonałym rozwiązaniem.

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .