Strona główna » 5 romantycznych filmów na jesienny wieczór
romantyczne filmy na jesień

5 romantycznych filmów na jesienny wieczór

Grudzień to czas upływający głównie na przygotowaniach do Gwiazdki. Na dworze szybko robi się ciemno i człowiek najchętniej zakopałby się pod ciepłym kocykiem z gorącą herbatą lub kakałkiem w rękach. Nie pogardziłbym również towarzystwem swojej drugiej połówki.

Kiedy mówię: „wieczór romantyczny” – przed oczami mam rozpalony kominek, lampkę czerwonego wina, stonowane światło i nastrojową muzykę w tle. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki czas spędzić ze sprawdzonym zestawem romantyka – czyli fajnym, chwytającym za serce filmem, który nas wciągnie na dłużej niż 5 minut.

Takich pozycji jest sporo i zapewne każdy z was wymieniłby mi jednym tchem przynajmniej kilka tytułów. Chciałbym wam polecić pięć staroci, które zapadły mi w pamięć i uważam, że są godne naszego czasu. Część z nich to komedie, a część to istne generatory łez. Jednak wszystkie są doskonałe w swoim gatunku.

1. Słodki listopad (2001)

Nelson to pracoholik, który jednego dnia traci wszystko: posadę w firmie marketingowej, partnerkę życiową i prawo jazdy. Na domiar złego, podczas obowiązkowego egzaminu na prawo jazdy – zostaje wyrzucony wraz z napotkaną kobietą z sali. Dziewczyna żąda rekompensaty i chce, by w ramach zadośćuczynienia Nelson został jej chłopakiem na równy miesiąc. Listopad.

To jeden z tych filmów, o których się nie zapomina. Tajemnicza bohaterka z jeszcze bardziej tajemnymi zamiarami – intryguje od samego początku. Jest szalona i irytująca, ale wzbudza sympatię nie tylko w głównym bohaterze, ale także w widzu. Niestety tajemnica, którą skrywa – jest przerażająca…
Film zapada w pamięć i zmusza do refleksji nad swoim życiem oraz postępowaniem. Podczas seansu wielokrotnie pomyślałem sobie: „a co ja bym zrobił?”, a odpowiedź wcale nie była taka oczywista.

romantyczne filmy na jesień

2. PS Kocham Cię (2007)

Co byście zrobili, gdybyście nagle stracili swojego męża lub żonę? Jeśli się kochacie, zapewne to, co główna bohaterka – wpadlibyście w czarną rozpacz. Holly zamknęła się na długo przed światem, nie mogąc pogodzić się ze stratą ukochanego. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy dostaje od niego list.

Film jest wspaniałą historią utopijnej miłości, silniejszej niż śmierć. Znajdziecie w nim również ideał partnera. Któż bowiem nie chciałby, aby druga połowa tak doskonale czuła i znała nasze potrzeby? Nawet jeśli to trochę naciągane, to historia zwyczajnie wzrusza. Podczas seansu czuć atmosferę żałoby, żalu, radości i smutku – i razem z bohaterką czekamy na happy end.

romantyczne filmy na jesień

3. I że Cię nie opuszczę (2012)

Mieliście kiedyś problem z akceptacją swojego związku? Leo i Page byli małżeństwem na przekór. Kochali się i wzięli ślub mimo tego, że los i rodziny się na nich wypięły. Któregoś dnia ich sielankę przerywa wypadek i Page traci pamięć. Pamięta wszystko do momentu, aż poznała swojego męża. Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, to historia oparta jest na faktach. Leo próbuje na nowo rozkochać w sobie żonę, ale przeciwko niemu staje wszystko – los, własne problemy, rodzina żony i… sama Page.

romantyczne filmy na jesień

4. Duchy moich byłych (2009)

Film zrealizowany na wzór „Opowieści wigilijnej”. Connor nie jest dobrym facetem. Jest egoistą, który wykorzystywał swoje dotychczasowe dziewczyny po to, by zaraz je porzucić. Któregoś dnia przybywa na ślub swojego brata. W noc poprzedzającą uroczystość nawiedzają go wszystkie jego byłe – pokazując mu jego występki.

Chociaż opis brzmi pompatycznie i bez polotu, film jest zrealizowany trafnie i z żartem. Co więcej – mam wrażenie, że autorzy puszczają do facetów oko, mówiąc: „to przecież wy! Dokładnie tak się zachowujecie!”. Znajdziemy w nim odbicie największych naszych wpadek, występków i złych uczynków. Chociaż bohater jest egoistą z natury, nie da się go nie lubić i z wypiekami na twarzy ogląda się, co będzie dalej.

romantyczne filmy na jesień

5. Pożyczony narzeczony (2011)

Kto się zakochał w dziewczynie swojego kumpla albo w chłopaku swojej przyjaciółki – ręka w górę! To film dla was. Historia szalenie trudnej miłości, która rodzi się w wyniku ostrej imprezy- na urodzinach głównej bohaterki. Przez „przypadek” solenizantka ląduje w łóżku z narzeczonym kumpeli. Słabo? Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy każde z nich uświadamia sobie, że wcale nie ma z tego tytułu wyrzutów sumienia.

Film autentycznie porusza, bo nie wiadomo za bardzo komu tutaj właściwie kibicować. Nowej parze czy nieświadomej przyjaciółce? Jak osądzić tych, którzy nie są fair wobec swoich bliskich? Co jest ważniejsze – romans czy przyjaźń? Film stawia przed widzem wiele pytań, na które będziemy próbowali sobie odpowiedzieć. Szczerze polecam – jest nie tylko ciekawy, ale można też dowiedzieć się sporo o sobie samym.

romantyczne filmy na jesieńPowyższe pozycje to prawdziwe wyciskacze łez. Mógłbym je oglądać setki razy i za każdym razem odkryję coś nowego, głównie w sobie. Zaskakujące, poruszające, prowokujące do przytulania się i wzajemnego pocieszania się na kanapie. Polecam.

Filip Turczyński

Fan technologii mobilnych oraz wyznawca chmury obliczeniowej. W wolnym czasie nie pogardzi dobrą grą. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Lubi pyzy i kotlety mielone.

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub nas!