Strona główna » Mam 30 lat. Materiały do ćwiczeń – ile lat będziesz mieć, kiedy spłacisz kredyt?
mam 30 lat materiały do ćwiczeń mam 30 lat materiały do ćwiczeń

Mam 30 lat. Materiały do ćwiczeń – ile lat będziesz mieć, kiedy spłacisz kredyt?

Mam 30 lat materiały do ćwiczeń to zeszyt pełen nostalgii i emocji, który przeniesie nas do szalonych lat 80.

Ostatnio w moje ręce wpadła genialna książka Natalii Sajewicz. „Mam 30 lat. Materiały do ćwiczeń” to zeszyt, który starzeje się razem z czytelnikami urodzonymi w latach 80. Okładka nawiązuje do kultowego podręcznika ćwiczeń do początkowej nauki czytania dla sześciolatków.

mam 30 lat materiały do ćwiczeń

Ten projekt początkowo był jedynie pracą dyplomową Natalii, ale dzięki wydawnictwu Papierówka – został pokazany szerszej publiczności. Na 56 stronach czekają na nas „zadania”. Masz przed sobą rysunek mamy i córki i musisz znaleźć 10 różnic między obrazkami. Na innej stronie musisz wymienić swoje komunijne grzechy albo odpowiedzieć – do kiedy będziesz spłacał kredyt lub jak zakończył życie twój… chomik. Cała książeczka wygląda, jakby była szkicownikiem – grafiki są proste i bardzo przypominają te, które serwowano nam przez całą podstawówkę.

mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Znajdź 10 różnic między obrazkami.
mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Uzupełnij tekst „Lambady”.
mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Pokoloruj obrazki.
mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Moje ABC.
mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Jak się nazywał twój ulubiony napój?
mam 30 lat materiały do ćwiczeń
Jak umarł twój chomik? Wybierz prawidłową odpowiedź.
Sentymentalna podróż w lata 80.

Ta nietypowa publikacja ma w zasadzie jedno zadanie – sprawić byś się roześmiał i odpowiedzieć na pytanie – kim jesteś teraz, co zostało (i co pamiętasz) z twoich planów z dzieciństwa. Mam 30  lat zabierze cię w sentymentalną podróż, gdzie niczym w Bravo będziesz mógł opisać swój pierwszy raz, sprawdzić się w klasówce z matematyki (no i zobaczysz, jak wykorzystujesz inną wiedzę ze szkoły – dlaczego Miłosz tworzył na emigracji?).

Szczerze przyznam, że „Mam 30 lat materiały do ćwiczeń” – świetnie nadaje się jako dodatek do prezentu jakiegoś solenizanta, któremu właśnie zmienia się prefiks. Wiele tekstów, aluzji i mrugnięć oka jest dedykowanym przede wszystkim ludziom urodzonym w latach 80. Mimo to mam wrażenie, że ta pozycja będzie żyła znacznie dłużej niż najbliższą dekadę – na 40 także będzie jak znalazł, a kobietę zawsze można „odmłodzić”. 😉

Jednocześnie nie ma co wymagać od niej zbyt wiele. To prosty zeszycik, który przede wszystkim ma bawić. Nie znajdziesz tam skomplikowanych zadań czy wymyślnych tekstów. To kwintesencja tego, czym bawiliśmy się na podwórku i w szkolnych ławkach oraz zgrabne przypomnienie naszych marzeń i westchnień. Przewracając kolejne karty szczególnie w towarzystwie naszego równolatka –  gwarantuje ci długie rozmowy na temat tego, jakie były nasze oczekiwania wobec życia a tego, gdzie dziś jesteśmy.

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?