Strona główna » Jeśli myślisz, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa to przeczytaj te książki
lew starowicz o mężczyźnie recenzja książki

Jeśli myślisz, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa to przeczytaj te książki

Ile razy facet doprowadzał cię do histerii, rozrzucając po mieszkaniu swoje skarpetki? Czy wszyscy mężczyźni są tacy sami? Co najbardziej rozwala związek i powoduje, że partnerzy oddalają się od siebie? Czego oczekują kobiety?

Wzięłam sobie chyba trochę za bardzo do serca wyzwanie pt. „52 książki” polegające na przeczytaniu 52 książek w ciągu jednego roku i normę za luty wyrobiłam już teraz. Noce bogate w książkową rozpustę, spędziłam oko w litery z samym Zbigniewem Lwem-Starowiczem. Podejrzewam, że wszyscy czytelnicy kojarzą jego twarz, ale dla zasady przypomnę, że jest najbardziej znanym i cenionym seksuologiem w Polsce.

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam czytać poradniki, których rady właściwie od razu można wcielić w życie. Tak właśnie jest z książkami: „Lew – Starowicz o kobiecie” i „Lew -Starowicz o mężczyźnie”. Dwie pozycje, które powinien zaliczyć każdy, niezależnie od płci. Prowadzone w formie lekkiego wywiadu, przemycają wiele odpowiedzi na pytania z zakresu związków i są po prostu encyklopedią zachowań damsko-męskich. To ten typ książki, którą musisz przeczytać, zrozumieć, zapamiętać i wcielić w życie.

W tych książkach bełkotu filozoficznego nie znajdziecie.

Nie ma tu bełkotu, w którym lubuje się większość ludzi z przedrostkiem „prof”. Lektura jest przyjemna, choć powiem szczerze, że nie raz i nie dwa zaciskałam zęby, na myśl, że mam się pogodzić z czymś, co mi kompletnie nie pasuje do wizerunku „idealnego” partnera. Okazuje się więc, że wspólne porody są często powodem zaniku pożądania u mężczyzn, a facet może najzwyczajniej w świecie nie słuchać tego, co do niego mówię, uważając to po prostu za… zwykłe babskie paplanie!

Mężczyzn drażnią też kobiety, których słowa: „on mnie nie rozumie” sprowadzają się do: „myśl i czuj tak jak ja”. Dowiadujemy się także, że wkurzają ich wyciągnięte dresy i brak makijażu u kobiet, ale sami często nie zwracają uwagi na to, w co są ubrani.

Zbigniew Lew-Starowicz nie faworyzuje żadnej z płci.

Seksuolog nie staje po niczyjej stronie, nie daje instrukcji do partnera, ale pokazuje różne strony medalu, które czerpie ze swojego gabinetu:

„[…] Wiele związków popada w rujnujący schemat. Ona rodzi dziecko, on chodzi do pracy, a kiedy wraca – wymaga obsługi domowej: obiadu, telewizora, piwka. I czasami zgłasza się także do specjalisty, żeby rozwiązał problem: dlaczego jego partnerka nie ma ochoty na seks, który przed urodzinami dziecka był częsty – dwa, trzy razy w tygodniu. Mężczyzna uważał, że jest dobrym mężem i ojcem, dba o dzieci i żonę, pracuje, a poza tym już dłużej tak  nie może i znajdzie sobie kochankę, bo nie może żyć bez erotyki. […] Jej wersja znacznie różniła się od tego, co mówił mąż. Okazało się, że w domu nie robi nic, a ją traktuje jak arabską żonę. W łóżku żądał obsługi, nie zauważywszy nawet, że partnerka pada ze zmęczenia. […]”

Książki są genialne, zawierają wiele ciekawostek i należy przeczytać obie. Mnie bardziej podpasywała „O kobiecie”, bo mimo że kobietą jestem – spojrzałam na wiele oczywistości, zupełnie inaczej i oczami partnera. Druga lektura jest uzupełniająca i pozwala spojrzeć na to, co siedzi w męskim mózgu i dlaczego chłopy zachowują się tak, a nie inaczej. Nie ważne, czy masz żonę, męża, czy jesteś singlem – jeśli chcesz przeczytać biblię o płci przeciwnej – te książki są dla ciebie.

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub nas!