Strona główna » DIY – Jajka decoupage. Piękna ozdoba wielkanocna, która ozdobi twój stół!
jajka decoupage

DIY – Jajka decoupage. Piękna ozdoba wielkanocna, która ozdobi twój stół!

Ten rok mija mi wyjątkowo szybko - ledwo pozbyłam się kiczowatych serduszek ostałych po walentynkach, a tu już za tydzień Wielkanoc!

Kompletnie tego nie czuję i nawet kilogramy czekoladowych jajek na wejściu do sklepu – nie robią na mnie wrażenia. No dobra – trochę robią, ale tylko dlatego, że z jakiegoś niezrozumiałego powodu postanowiłam, że dietę „wyglądać do lata”, rozpocznę 2 tygodnie przed świętami, zamiast 2 tygodnie po – kiedy się już skończą zapasy.

No nic – w weekend wysłałam Filipa do piwnicy po dekoracje – à la pisanki, kurczaczki, etc. – ale okazało się, że nie mamy… absolutnie nic. Nie pozostało mi nic innego, jak podjechać do mojej mamy, która zawsze potrafi stworzyć coś kreatywnego. Tym razem padło na styropianowe jaja. Wyglądają elegancko, efektownie i są mega proste w wykonaniu – spokojnie możecie zlecić część pracy swoim dzieciom, samym relaksując się staniem przy garach. 😉

jajka decoupage

Do wykonania „pisanki” potrzebujesz:
 • styropianowe jajka
 • ciemną farbkę akrylową
 • jasną farbkę akrylową
 • jednoskładnikowy preparat do spękań Crackle Country Style
 • pędzelki
 • serwetki z ciekawym motywem
 • klej do decoupage
 • lakier do decoupage
 • wykałaczki do szaszłyków
 • cekiny
 • haczyki/wkrętki
 • wstążki
 • szpilki
Wykonanie:

1. Styropianowe jajko nabić na wykałaczkę i pomalować ciemną farbką akrylową. Poczekać aż dobrze wyschnie.
2. Tak przygotowane jajo, pomalować preparatem Crackle Country Style i po przeschnięciu – potraktować je jasną farbą akrylową. Farba pęka wzdłuż pociągnięć pędzla – dlatego ważne jest, aby malować farbą raz przy razie i nie poprawiać tego, co niezbyt się udało.

jajka decoupage
Można też użyć małej gąbeczki, dzięki czemu spękania będą bardziej „okrągłe”.

3. Po kilku minutach zauważymy pierwsze spękania – naszą pisankę należy jednak zostawić do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej na około 12h.
4. Z wybranej serwetki rozdzieramy warstwy, pozostawiając jedynie wierzchnią ze wzorem. Wycinamy wzorek i przyklejamy do jajka, smarując serwetkę po wierzchu klejem.

jajka decoupage5. Znowu czekamy, aż wyschnie i malujemy lakierem do decoupage.
6. Kiedy wyschnie, wyciągamy wykałaczkę. W miejscu dziurki możemy wkręcić haczyk, dzięki któremu jajo będzie można zawiesić albo przykładamy wstążkę (tworząc z niej kokardkę), bierzemy cekin i całość przymocowujemy szpilką.

jajka decoupage

jajka decoupage

jajka decoupage

Króliczki- Home & You
Przedmioty do decoupage – Empik

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?