Strona główna » Drobne upominki na ostatnią chwilę. Co kupić, kiedy wszystko dookoła jest zamknięte?!
drobiazg na święta

Drobne upominki na ostatnią chwilę. Co kupić, kiedy wszystko dookoła jest zamknięte?!

Też tak macie? Siedzicie sobie spokojnie, zajadając się karpikiem, myśląc jednocześnie: - Raaaany, ale się nażarłam! Mam już dość! Poproszę jeszcze kawałeczek...

W święta Bożego Narodzenia pewnych jest dla mnie kilka rzeczy: prezenty, ogromne ilości jedzenia, Kevin i… nieplanowane zaproszenia/wizyty dalszej rodziny. Niby nic szczególnego pojechać ze zwykłą wizytą do ciotki, ale jednak jakoś nie wypada w święta z „pustą ręką”. Możliwe, że bez trudu znajdziesz jakiś drobiazg, który mogłabyś jej wręczyć. Gorzej, gdy nagle uświadomisz sobie, że rodzina ukochanej cioci nieco się powiększyła i teraz liczy ponad 10 osób, a ty chciałabyś obdarować wszystkich.

Nie panikuj! Pokażę ci, jak mając pod ręką tylko kilka rzeczy pozostałych z dekoracji świątecznych – przygotować szybkie i tanie upominki dla znajomych, czy rodziny. Pamiętaj jednak, że poniższe propozycje to jedynie sugestie! Możliwości są praktycznie nieograniczone i w dużej mierze zależą od twojej kreatywności.

Pierniczki

Każdy lubi ciastka. Nieważne czy jest człowiekiem dużym, małym, dorosłym lub dzieckiem. W ferworze przygotowań do Wigilii zapewne masz zapas pierniczków na kilka tygodni. To dobry moment, aby się ich pozbyć. Udekorowany, domowy pierniczek jest wspaniałym prezentem samym w sobie, a fajne opakowanie tylko podkreśla jego wyjątkowość. Rozejrzyj się po domu, myśl nieszablonowo i wykorzystaj to, co masz pod ręką. Ja użyłam papierowych torebek na kanapki, drewnianych spinaczy i resztek tego, co zostało mi z pakowania prezentów.

drobiazg na święta

Lotto

Cóż może być piękniejszego niż podarowanie komuś marzenia? Nie oszukujmy się – Lotto to forma hazardu (dozwolona od lat 18), ale są to też emocje towarzyszące losowaniu. Kupon można przekazać na dziesiątki sposobów, z czego większość i tak obejmuje kopertę. Warto ją więc nieco przystroić.

drobiazg na święta

Piwo

Jeśli w planach masz odwiedzenie ludzi, w których istnieje przewaga płci brzydszej – kup na stacji benzynowej piwo. Mężczyzna co prawda nie zwróci większej uwagi, jak mu je podajesz, bo dla facetów już sam trunek jest atrakcyjną formą obdarowania. Tak naprawdę wystarczy zwykła wstążka.
Jeśli nie próżnowałaś w okresie letnim – być może twój barek ugina się od nalewek ręcznej roboty. Domowe przetwory są w cenie i jeśli tylko nadają się do spożycia, każdy doceni twój gest.

drobiazg na święta

Cukierki

W kryzysowych sytuacjach często ratujemy się stacją benzynową, na której kupić można bombonierkę, czy różnego rodzaju cukierki. Ja przepakowałam je w woreczki, które zostały mi z kalendarza adwentowego.

drobiazg na święta

Jak widzicie, pomysłów jest wiele. Nie chodzi o to, by wymienić je wszystkie, ale by uzmysłowić wam, że dysponując niewielkim budżetem, mimo zamkniętych sklepów – nawet najprostszą rzecz można zamienić w cudo, za pomocą pomysłowego opakowania. Pamiętajmy, że prezent jest tylko dodatkiem, a najważniejsze są osoby, z którymi chcesz się spotkać, bo to one tworzą klimat i całą magię świąt.

Patera, ozdoby samoprzylepne – Home&you
Woreczki, kalendarz adwentowy – Tchibo

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?