Strona główna » [ZAMKNIĘTE] Zasadziłem kwiatki pod Teatrem Powszechnym. Ty też możesz!
ogród powszechny

[ZAMKNIĘTE] Zasadziłem kwiatki pod Teatrem Powszechnym. Ty też możesz!

Zostań ogrodnikiem w swoim mieście, czyli jak za namową córki zostałem „performerem”.

Wyobraź sobie taką sytuację – spacerujesz sobie w okolicy parku Skaryszewskiego, jakby nigdy nic, gdy nagle przed tobą wyrasta hałda czarnej ziemi, skrzynek i agrowłókniny. W sumie nic specjalnego – ogródek jak każdy inny. Dlaczego nas zatem zaciekawił?

Bo Ogród Powszechny (jak nazwa wskazuje) znajduje się tuż przed Teatrem Powszechnym

Na deskach Teatru Powszechnego działy się i ciągle dzieją się różne rzeczy. Lubię go, bo jego twórcy starają się przełamywać schematy i mówią na tematy niebanalne. Przechodząc tam wczoraj z dziewczynami, już z daleka widać było kolorowe chorągiewki i wyróżniającą się tabliczkę.

ogród powszechny

Witamy w Ogrodzie Powszechnym! Jeśli chcesz się przyłączyć:

  1. Wybierz swoją skrzynkę.
  2. W Stole Powszechnym poproś o łopatę, taczkę, nasionka, konewkę.
  3. Napełnij swoją skrzynkę ziemią.
  4. Zasadź w niej nasionka albo zasadź swoją sadzonkę.
  5. W Stole Powszechnym dostaniesz kawałek listewki – nazwij/podpisz swoją roślinkę.
  6. Podlej roślinkę i od teraz dbaj o nią codziennie! (Jeśli nie możesz przychodzić codziennie – poproś innych ogrodników, aby o nią dbali, gdy cię nie ma).

No, kiedy to przeczytałem na głos (bo byliśmy z Lilką), mogliśmy się spodziewać, że zaraz urządzimy mały performance. Kto, jak kto, ale nasza córka uwielbia prace w ogrodzie, więc byłoby nierozsądnym uważać, że nam podaruje. A przecież nikt dziecku nie odmówi, prawda?

Dla chętnych przystąpienia do zabawy – wszystko jest na miejscu. Dostajecie łopatki, robocze rękawice, skrzynkę, konewkę, no i nasiona, ale jeśli ktoś chce przyjść ze swoimi nasionkami – droga wolna. W rezultacie posadziliśmy słoneczniki. Fajna sprawa. 🙂

ogród powszechny

ogród powszechny

ogród powszechny

Jeżeli nie chcesz sadzić swoich kwiatów, ale chcesz włączyć się do akcji – to nic nie stoi na przeszkodzie. Ideą Ogrodu Powszechnego jest włączanie ludzi do wspólnej przestrzeni. Zatem zawsze, gdy jesteś w okolicy (lub po prostu masz chęć) możesz podejść, by podlać sadzonki. My zapewne będziemy tam bywać regularnie. Lilka przejęła się swoim zadaniem i właściwie już w samochodzie, gdy wracaliśmy do domu – pytała nas, kiedy przyjedziemy tu ponownie. A ty weźmiesz udział w takiej akcji? A jeśli nie jesteś z Warszawy – czy w waszych miastach zdarzają się podobne wydarzenia? Koniecznie daj znać!

Ogród Powszechny

Ogród Powszechny jest zamknięty. 🙁

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?