Strona główna » Motylarnia Zakopane – miejsce pełne barwnych owadów!
motylarnia zakopane

Motylarnia Zakopane – miejsce pełne barwnych owadów!

Motylki są słodkie. Co prawda jak są ogromne, to trochę się ich już boje, ale nadal są słodkie. A te w Zakopanem wyjątkowo przypadły mi do gustu.

Motylarnie mają swoich wiernych fanów. W ubiegłym roku Galeria Północna otworzyła taką u siebie, praktycznie rozbijając bank wśród rodziców z małymi pociechami. Pojawienie się takiej w Zakopanem było więc kwestią czasu. Podobnie jak to, że się tam pojawimy.

motylarnia zakopane

motylarnia zakopane motylarnia zakopane motylarnia zakopane

Nie wiem jak ty, ale ja tych motyli to jednak trochę się boję

Generalnie mam wstręt do wszelkiego rodzaju robactwa. Motylki są jednak śliczne i słodziutkie – kolorowe, radośnie trzepoczą sobie skrzydełkami i fruwają od trawki na kwiatek i z kwiatka na trawkę. Sielsko, przyjemnie, wakacyjnie. Tak wygląda polska rzeczywistość. W motylarniach można jednak zobaczyć okazy dużo, dużo większe. Takie wielkości dłoni. Albo nawet dwóch.

No i jako że takie coś jest większe to i wyraźniejsze. Wtedy ten odwłok ich jest wielkości palca, a to już bardzo przypomina robaka. Brrrr…!

motylarnia zakopane

motylarnia zakopane

motylarnia zakopane motylarnia zakopane

W Zakopanem wstrętu jednak nie czułem

Cała atrakcja to dwie sale w których jest wilgotno i gorąco. Obsługa cały czas dba o to, by w środku panowały odpowiednie warunki. Wystrój ma przypominać trochę busz – wszędzie jest pełno zieleni, mały drewniany mostek pośrodku i miękkie materiały na podłodze. Wzorem innych miejsc tego typu, także i tutaj trzeba uważać na każdy krok, by przypadkiem nie zadeptać gospodarzy. Tych jest tutaj kilkadziesiąt i są w śród nich motyle najróżniejsze – od niebieskich, po brązowe.

Podobnie z rozmiarami, przy czym największy okaz, jaki widzieliśmy – to właśnie ćma wielkości dwóch dłoni. Co ciekawe, to właśnie tutaj dowiedziałem się, że jest ona całkowicie ślepa, a poza tym ćmy nie lecą do światła tylko do gorąca. To tłumaczy, czemu w mieszkaniu lecą do telewizora, a nie do światła ledowego! Podczas oglądania owadów towarzyszyła nam obsługa, która cierpliwie opowiadała na temat motyli wszystkie ciekawostki, jakie tylko można o nich usłyszeć.

motylarnia zakopane
Fot. Motylarnia Zakopane
motylarnia zakopane
Fot. Motylarnia Zakopane
motylarnia zakopane
Fot. Motylarnia Zakopane
motylarnia zakopane
Fot. Motylarnia Zakopane

W cenie biletu – godzina zabawy

W tym są opowieści obsługi na temat motyli. Obsługa również chętnie pokaże larwy nowych egzemplarzy, opowie masę ciekawostek i podpowie, dlaczego niektóre są leniwe, a inne wręcz odwrotnie – tryskają energią. Jak zawsze zachęcam, by wybierając się w takie miejsce ubrać się w najbardziej kolorowe i pstrokate ubrania. Te wabią motyle i można nacieszyć się ich obecnością na naszym ciele.

Motylarnia Zakopane

ul. Galicy 8, Zakopane
www.motylarniazakopane.pl

Brzydka pogoda w Zakopanem?Warto wybrać się do Motylarni :)https://skomplikowane.pl/na-trasie/motylarnia-zakopane/

Opublikowany przez Skomplikowane Wtorek, 7 lipca 2020

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?