Strona główna » Gdzie wyskoczyć nad wodę w Gliwicach?
gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

Gdzie wyskoczyć nad wodę w Gliwicach?

Temperatury zachęcają do korzystania z uroków wody. Spędzasz wakacje w okolicy Gliwic? Zobacz, gdzie możesz odpocząć na powietrzu.

Województwo śląskie kojarzyło mi się ze wszystkim, ale na pewno nie z licznymi odkrytymi basenami i plażami miejskimi, gdzie możesz wypocząć podczas upałów. W większości tych miejsc infrastruktura nie jest może nowa, ale tak zadbana, że nawet nowo otwarte punkty na Mazowszu mogą się schować, bo nawet jak jest coś fajnego, to jest za małe na tyle osób, które chcą z tego skorzystać. Nasza blogowa lista miejsc do zobaczenia związanych z wodą znacznie napuchła, więc obstawiam, że w kolejnych sezonach nadrobimy. Dziś zapraszam cię nad wodę do miejsc ulokowanych w okolicy Gliwic!

Gdzie nad wodę w okolicy Gliwic?

Plaża przy Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice/Kąpielisko Czechowice

ul. Ziemięcicka 62, Gliwice
www.mzuk.gliwice.pl

Wstęp na teren Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice to koszt nieprzekraczający kilku złotych za osobę i jest raczej symboliczny. Na miejscu znajduje się sporych rozmiarów piaszczysta plaża, ale jeśli nie lubisz piasku – to parę metrów dalej jest trawa. Można stąd spokojnie obserwować dziecko, ale w sezonie i tak plaża dodatkowo jest strzeżona przez ratownika. Jezioro Czechowickie wydaje się czyste, a woda jest regularnie badana przez sanepid.

Nie przepadasz za moczeniem się w wodzie? Na miejscu możesz wypożyczyć sobie łódkę, czy skorzystać z wakeparku. To takie miejsce, które kojarzy mi się z dzieciństwem. Jest zielono, sielsko i chce się tu siedzieć cały dzień. Możesz wziąć ze sobą kosz piknikowy wypakowany jedzeniem albo skorzystać z pobliskich budek, w których kupisz lody, zapiekanki i inne drobne przekąski. Są też wyznaczone miejsca do grillowania.

Jest tu plac zabaw, możesz tu skorzystać z boiska do piłki plażowej, czy nożnej, z rampy dla rolkarzy, a nawet z ośrodka jeździeckiego. Chętni mogą spróbować swoich sił w parku linowym. Dobrym pomysłem było wydzielenie stref, gdzie plac zabaw znajduje się w cieniu drzew. To takie miejsce, gdzie przychodzi się nawet w chłodniejszy dzień czy późnym popołudniem, gdzie i tak znajdziesz sobie zajęcie. Możesz poczytać, poopalać się, popływać, pogapić się na wodę albo zagrać w plenerowe gry. Bardzo fajne miejsce.

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

Kąpielisko Leśne w Gliwicach

ul. Toszecka 137, Gliwice
www.kapieliskolesne.pl

Kąpielisko Leśne w Gliwicach to miejsce przeznaczone dla osób, które lubią odpoczywać przy odkrytych basenach. W tym miejscu basenów są trzy. Całość oczywiście jest strzeżona przez ratowników. Dla najmłodszych uczestników został przygotowany brodzik, gdzie znajdują się zabawki przypominające wodne stworzenia. Dla wszystkich największą atrakcją jest 73-metrowa zjeżdżalnia i zamontowane na basenach dmuchańce (wstęp dodatkowo płatny).

Ręcznik rozłożyć można na trawie, a uroku miejscu dodają porozmieszczane wszędzie palmy, przez co poczuć się tu można jak w tropikach. Jeśli lubisz sport – możesz skorzystać tu z boiska do siatki plażowej albo skimboardingu (zimą działa tu snowboarding). Na miejscu działa też restauracja.

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

Pluskadełko – Wodny Plac Zabaw/Plac Zabaw w Kamieniu

ul. Hotelowa 12, Rybnik

Trochę mniej efektowne miejsce do wypoczynku (w zestawieniu z powyższymi propozycjami) znajduje się w Rybniku. Pluskadełko to malutki Wodny Plac Zabaw, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Na powierzchni 13 x 23 metrów, na antypoślizgowym podłożu znajdują się fontanny i tryskacze wodne. To dobre miejsce, gdzie maluchy mogą schłodzić się np. po wycieczce do Rybnika.

Teren Pluskadełka jest ogrodzony. Rodzice mogą „rozbić się” z rzeczami na trawie lub poczekać aż dzieciaki się wyszaleją na ławce. Całkiem blisko znajduje się mini plac zabaw starego typu. Jeśli zazdrościsz dziecku i też chcesz poszaleć w wodzie – to obok znajduje się płatny, zrewitalizowany staw kąpielowy z piaszczystą plażą. Kąpielisko powstało na terenie byłego basenu, w sezonie jest strzeżone przez ratowników. Ja jednak polecam głównie część z Pluskadełkiem.

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

gdzie wyskoczyć nad wodę w gliwicach

Znasz inne fajne miejsca w pobliżu które warto odwiedzić? Koniecznie podziel się w komentarzu!

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?