Strona główna » Praca lub nauka z domu? Razer proponuje swój zestaw
zestaw do nauki razer

Praca lub nauka z domu? Razer proponuje swój zestaw

Sprzęt dla graczy wykorzystywany do pracy lub nauki w domu? Razer twierdzi, że się da. Ja mówię: sprawdzam.

Obecna sytuacja – kryzys wywołany koronawirusem spowodował, że każde z nas znalazło się w niecodziennym położeniu. Można parafrazować stare powiedzonko o drogowcach i powiedzieć, że wirus zaskoczył w tym roku wszystkich.

Wskutek błyskawicznej, nieplanowanej izolacji – w domach pozostały nie tylko dzieci, ale i wielu pracowników – przełączając się możliwie na tryb zdalny.

Dla mnie też to było zaskoczenie

Na co dzień raczej nie miewamy podobnych problemów. Klaudyna ma swoje pomieszczenie biurowe, w którym pracuje każdego dnia – wspomagając się głównie urządzeniami marki Logitech. Ja z racji służbowego urządzenia, posługuję się głównie laptopem. Problemem okazała się Lilka, która dotychczas nie miała ani własnego komputera, ani osprzętu.

Nic zatem dziwnego, że przy obecnej edukacji zdalnej – rodzice wprost rzucili się do sklepów internetowych po sprzęt. Sprzedaż komputerów wystrzeliła, podobnie jak akcesoriów. Wybór jest przeogromny, a producenci prześcigają się w wytwarzaniu kolejnych. Praktycznie co miesiąc w sklepach pojawiają się kolejne konstrukcje.

Razer dla swoich fanów rekomenduje trzy z nich

Cynosa Lite

zestaw do nauki razer

Razer słynie z urządzeń przede wszystkim dla graczy. Wielu zawodowców ze świata e-sportu gra właśnie na akcesoriach od tego producenta. To zresztą, właśnie ta firma wprowadziła pod strzechy oświetlenie RGB, z którym dziś kojarzone są wszystkie produkty dla graczy. Ma się świecić, wszystkimi możliwymi kolorami.

Powyższa propozycja w przeciwieństwie do wielu innych klawiatur łączy cechy sprzętu biurowego i tego dla graczy. Przede wszystkim – jest cicha i nie ma charakterystycznego kliknięcia jak przy klawiaturach numerycznych. Gdy więc pracujesz lub uczysz się – możesz włączyć białe podświetlenie, by wyraźnie widzieć każdy klawisz. Po skończonej nauce wystarczy przełączyć klawiaturę w tryb gamingowy, by cieszyć się z makr, podświetlenia Chroma oraz przyciskami funkcyjnymi.

Deathadder Esential

zestaw do nauki razer

Deathadder Esential to chyba najpopularniejsza myszka świata, która sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Ma niestety tę wadę, że jest rekomendowana tylko dla osób praworęcznych. Posiada za to aż pięć przycisków, czujnik pracujący z rozdzielczością 6400 DPI, więc będzie działać w zasadzie na każdej powierzchni. Jej wytrzymałość jest liczona w 10 milionach kliknięć. To też bardzo utytułowany gryzoń, który zdobył ze swoimi właścicielami kilka mistrzostw w grze League of Legends.

RAZER Kraken X Lite

zestaw do nauki razer

Kraken to uznana seria słuchawek. Ba! W mojej rodzinie siostrzeniec z nich korzysta na co dzień i bardzo je sobie chwali. To jedne z najtańszych, nausznych słuchawek, które posiadają także wbudowany mikrofon. Ten ostatni jednak, gdy jest niepotrzebny – sprytnie chowa się w muszle słuchawkowe, stając się praktycznie niewidocznym. Wyposażone są we wtyczkę typu jack, co oznacza, że korzystać z nich możesz – podłączając je także do telefonu, komputera, konsoli, czy dowolnego odtwarzacza.

Moje zdanie na temat prezentowanej oferty

Obecnie wszystkie trzy akcesoria są mocno przecenione jako propozycja wyjściowa dla graczy i uczniów. Czy ten zestaw ma sens? Temat jest jednak stosunkowo złożony. Bez wątpienia i wahania mogę polecić myszkę, bo rzeczywiście jest to konstrukcja uniwersalna i sprawdzi się nie tylko (albo szczególnie) w grach, ale także i zwykłej biurowej pracy. To sprawdzona konstrukcja, której historia ma już prawie 15 lat. Podobnie wygląda kwestia słuchawek, które – bazując na własnym doświadczeniu – wiem, że dostarczają czysty i zachwycający dźwięk, jak na tę półkę cenową.

Klawiatura to jednak osobny temat. Jeżeli chcesz wyposażyć swoje dziecko w narzędzie uniwersalne, ale jednak nie masz zamiaru się oszukiwać i wiesz, że głównie będzie grało – to ten Razer będzie doskonałym wyborem. Klasyczna klawiatura z funkcjami gamingowymi w atrakcyjnej cenie to coś, po co warto sięgnąć. Szczególnie jeśli nie chcemy, by dziecko miało osobną klawiaturę do nauki, a osobną do grania. W przypadku, gdy jednak potrzebujesz klawiatury, na której będziesz wyłącznie pisać – warto rozejrzeć się za czymś dedykowanym i wyspecjalizowanym w budowaniu długich treści.

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .