Strona główna » Podsumowanie tygodnia – co ciekawego wydarzyło się w ostatnim tygodniu maja?
podsumowanie czerwca konsole

Podsumowanie tygodnia – co ciekawego wydarzyło się w ostatnim tygodniu maja?

Ostatni tydzień czerwca przyniósł nam, graczom, całą górę nowych informacji o konsolach nowej generacji, zapowiedzi gier oraz sprzętu. Zapraszam do krótkiego przeglądu!

Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami, co daje się zauważyć już choćby po ilości nowych wiadomości oraz doniesień. Na początek jednak parę słów o darmowych grach na czerwiec.

Czerwiec w PlayStation Plus i Xbox Live Gold

podsumowanie czerwca konsole

Od niebieskich, w ramach PlayStation Plus – dostaniemy dwie solidne gry skupione na strzelaniu. Pierwsza to Call of Duty WWII, która przeniesie nas w czasy drugiej wojny światowej. Drugi tytuł to Star Wars Battlefront II. Gra z początku trapiona sporymi problemami (i lootboksami), ostatecznie po wielu poprawkach była bardzo udana:

 • Call of Duty: WWII
  – Rok premiery: 2017
  – Średnia ocen: 79%
 • Star Wars: Battlefront 2
  – Rok premiery: 2017
  – Średnia ocen: 68%

Microsoft w ostatnich miesiącach wypada znacznie słabiej. To zrozumiałe, bowiem wszystkie siły przerzucone są na rozbudowanie świetnego Game Pass. Jeżeli jednak abonament na gry cię nie interesuje i korzystasz wyłącznie z oferty Gold, to te cztery gry będzie można przypisać tradycyjnie do swojego konta już od czerwca:

 • Shantae and the Pirate’s Curse  gra dostępna pomiędzy 1 – 30 czerwca na konsoli Xbox One
 • Coffee Talk – gra dostępna pomiędzy 16 czerwca – 15 lipca na konsoli Xbox One
 • Destroy All Humans! – gra dostępna pomiędzy 1 – 15 czerwca na konsoli Xbox One i Xbox 360
 • SINE MORA – gra dostępna pomiędzy 16 – 30 czerwca na konsoli Xbox One i Xbox 360

Wieści z przyszłości – nowa generacja się zbliża!

podsumowanie czerwca konsole

Zarówno Xbox Series X, jak i PlayStation 5 mają potwierdzoną premierę w 2020 roku. Obie premiery zbliżają się wielkimi krokami, nic zatem dziwnego, że firmy potwierdziły już, że ich systemy znajdują się w masowej produkcji. O ile w przypadku Xboxa to nie dziwi – tak w przypadku PS5 nie doczekaliśmy się przecież nawet ujawnienia wyglądu.

Do tego ma dojść jeszcze w czerwcu. Sony podobno przygotowuje się do „profesjonalnego” pokazu, gdzie ujawnią nie tylko samą konsolę, ale i wszystkie gry, które na nią zmierzają.

W przypadku Xboxa sprawa jest prostsza. Phil Spencer zapowiedział, że mamy otrzymać najsilniejszy zestaw gier w historii marki:

„Na czele z Halo Infinite, 15 naszych zespołów Xbox Game Studios ciężko pracuje – tworząc największy i najlepszy zestaw ekskluzywnych gier w historii Xboxa. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że wkrótce pokażemy wiele nowych gier przygotowywanych dla Xbox Series X”.

To w połączeniu ze wsteczną kompatybilnością konsoli (która jednak nie będzie 100%) ze wszystkimi trzema poprzednimi generacjami – oznacza, że otrzymamy najsilniejszą konsolę na start.

Pokaz The Last of Us 2

Premiera najważniejszej gry tej generacji dla PlayStation już 19 czerwca. Twórcy gry – Naughty Dog zaprezentowało obszerny gameplay z rozgrywki, który dosłownie zachwyca. Co najciekawsze – ma też ukrytego easter egga dla fanów PlayStation Vita 🙂

Wiedźmin 50 milionów razy

Tymczasem polski hegemon wśród producentów gier – CD Projekt Red, poinformował, że sprzedał już 50 milionów kopii gry z serii Wiedźmin! Wynik robi wrażenie, szczególnie że część pierwsza ukazała się wyłącznie na PC, a druga – na PC i Xboxie 360.

podsumowanie czerwca konsole

W tym roku sezonu ogórkowego nie będzie

W wakacje zwykle było cicho i spokojnie. Ten rok jest jednak wyjątkowy – koronawirus pokrzyżował plany producentom gier i sprzętu, przez co E3 się nie odbędzie. To oznacza, że przez całe wakacje będziemy zalewani nowościami i zapowiedziami sprzętów i gier. Czekają nas – dosłownie – gorące wakacje!

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub :)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .