Strona główna » GiiKER Super Cube i3SE – kostka Rubika, którą bez problemu ułożysz!
giiker super cube i3se

GiiKER Super Cube i3SE – kostka Rubika, którą bez problemu ułożysz!

To jedyna kostka Rubika, którą ułożyłem bez wcześniejszego rozbierania jej na części!

Są gry i zabawy, które są iście nieśmiertelne. Takie, do których wracają kolejne pokolenia i bawią cały czas tak samo. Do takich gier zaliczam, chociażby – klasycznego, planszówkowego chińczyka czy Monopoly. Możemy się spierać czy ich formuła jest dziś tak samo świeża, jak tych -naście lub – dziesiąt lat temu, ale jeśli chodzi o rozrywkę rodzinną, to są nie do zastąpienia!

Nie inaczej jest z kostką Rubika. Ta zabawka logiczna obchodziła w tym roku swoje 45 urodziny! Co ciekawe, jej wynalazca sam za pierwszym razem układał ją przez miesiąc.

Mnie ta sztuka nie udała się nigdy

No trochę obciach, wiem. Jednak ile bym nie próbował – nigdy nie udało mi się jej doprowadzić do pierwotnego stanu. Ewidentnie nie mam logicznego umysłu lub zwyczajnie przerasta ona moje możliwości. Moim sukcesem było ułożenie może jednej ścianki, ale żeby całość? Nie, nigdy. Ta zabawka doprowadzała mnie do frustracji, złości, czasem podkopywała moje poczucie wartości, a mimo to do niej wracałem.

W tym roku będąc w Budapeszcie przy okazji Formuły 1 – nie mogliśmy odmówić sobie zakupu swojego egzemplarza. Wszak to jedna z najważniejszych pamiątek z kraju wynalazcy! Od tamtej pory – a jakże! – bez większych sukcesów próbujemy ją ułożyć. W międzyczasie pojawiła się jednak ciekawa alternatywa. Chociaż nie, to złe słowo. Pojawiło się ciekawe rozwinięcie idei tej logicznej zabawki. A nazywa się to GiiKER Super Cube i3SE.

giiker super cube i3se

GiiKER Super Cube i3SE – kostka Rubika XXI wieku

W dobie, gdy wszystko musi być inteligentne – nie mogło zabraknąć zabawki o równie inteligentnych możliwościach. Skoro były elektroniczne kostki do gry, czemu więc nie zrobić czegoś innego?

GiiKER Super Cube i3SE to na pierwszy rzut oka zwyczajna kostka. I ma tę niewątpliwą zaletę, że bawić się nią możemy w zasadzie bez używania telefonu, prądu czy jakiejkolwiek elektroniki. Wtedy jest zwyczajną zabawką, która od innych wyróżnia się tym, że wspaniale działa. To za sprawą mechanizmu obracania ściankami, który pracuje lekko i sprawnie pozostawiając jednocześnie sztywność konstrukcji. Nie ma mowy o żadnym zacinaniu się, czy chybotaniu elementów. To najlepsza kostka, jaką kiedykolwiek miałem w dłoni. Bez problemu ścianki obracać możesz jedną ręką.

Rumieńców nabiera jednak – gdy podłączymy kostkę do telefonu. W tym celu wystarczy zainstalować aplikację na telefonie (bądź tablecie) i włączyć Bluetooth. Wtedy zabawka łączy się z telefonem, a my odkrywamy jej nowe możliwości.

giiker super cube i3se

giiker super cube i3se

giiker super cube i3se

giiker super cube i3se

Dla każdego coś dobrego

Oczywistą funkcją jest pokazanie rozwiązania naszej kostki. Nie ma znaczenia, jak bardzo ją wymieszasz, zapętlisz czy przekombinujesz – aplikacja za każdym razem krok po kroku pokaże ci jak ją ułożyć. Można powiedzieć, że jest to oszustwo, ale w praktyce za każdym razem czuję nutkę ekscytacji, gdy widzę ją ułożoną. I nie mogę się nadziwić, że to było takie proste!

Na tym jej możliwości się jednak nie kończą. Na uwagę zasługują inne moduły. Ot, choćby tryb nauki, w którym poznamy nie tylko teorię – w jaki sposób kostka jest zbudowana, ale także jak ją rozwiązywać. Lekcje podzielone są od takich dla totalnie początkujących do zaawansowanych.

Kolejną funkcją jest Game Center. To zestaw minigier, w których zostajemy postawieni przed różnymi zadaniami. Raz trzeba uzyskać odpowiednie kolory w odpowiednich miejscach. Innym razem zebrać rozsypane monety, które uaktywnią portal dla postaci, która porusza się po kostce – dzięki czemu uwolnimy ją z opresji.

Nie mogło również zabraknąć typowych konkurencji jak: układanie kostki na czas, czy… konkurencja z graczami z całego świata przez internet.

Rewelacyjny gadżet

Zawsze zazdrościłem tym, którzy byli w stanie ułożyć zabawkę od początku do końca. Ja nie potrafiłem, przez co po dłuższym czasie musiałem uznać swoją bezsilność, a kostka Rubika lądowała gdzieś w kącie. GiiKER Super Cube i3SE daje mi możliwość poczuć się niczym mistrz „speedcuberów”, czyli sportowców, którzy potrafią ułożyć ją w mniej niż 4 sekundy. To bardzo fajny gadżet, który wzbudza powszechne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Trudno mi go nie polecić, jeśli wraz z zabawką w pakiecie otrzymuje się również satysfakcję z jej ułożenia!

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (24). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?