Strona główna » Ciastka z motywem Polski – zrób sobie Pałac Kultury i zagryź Tatrami
ciastka z motywem polski

Ciastka z motywem Polski – zrób sobie Pałac Kultury i zagryź Tatrami

Lubię robić pierniczki, ale kompletnie nie leżą mi poza sezonem zimowym. Ponieważ jednak całkiem niedawno pod wpływem chwili zamówiłam sobie komplecik "foremek podróżniczych" - wspólnie z córką postanowiłyśmy wykorzystać je do zrobienia herbatników. 

Nie ukrywam, że wykorzystałam przepis z mojej ulubionej strony Moje Wypieki na Herbatniki Petit Beurre. Z linkowanego przepisu wyszło mi około 25 ciasteczek, a to – czego potrzebujesz do jego wykonania to podstawowe produkty jak: mąka pszenna, cukier puder, szczypta soli, śmietana kremówka i masło. Nie będę nawet udawać, że coś zostało. Jak zwykle ciacha były pyszne i zniknęły zaraz po zrobieniu zdjęć. Są idealne do rozgrzewającej herbatki.

Uwielbiam podróżnicze gadżety, w których przewija się motyw Polski

Tym razem padło na kontury Polski, Pałac Kultury, kamienicę i góry. Od razu założyłam, że to Tatry. Foremki wykonane są w technologii druku 3D, a ich wadą jest to, że nie można ich myć w zmywarce, bo mogą się odkształcić. Poza tym szczegółem – są fantastyczne, bo ciastka które można nimi wyciąć – są genialne do spełniania artystycznych wizji.

ciastka z motywem polski

ciastka z motywem polski

U nas gotowanie „specjalnych” dań, czy wypieków przypada na piątki i wtedy cała nasza trójka siada, że tak powiem do garów i wspólnie coś pichcimy. Upieczenie tych herbatniczków zajmuje dosłownie chwilę, ale ich ozdabianie zajęło nam drugie tyle. Kiedy niektóre granice Polski nieco skurczyły się w piekarniku – nabierając nowych kształtów, a inne zostały nadgryzione – mieliśmy rozkminy, czy właśnie zostaliśmy najeźdźcami swojego kraju. 😉 Jedną Polskę puściliśmy niechcący z dymem.

ciastka z motywem polski

Przy pomocy gotowych pisaków cukrowych zaczęliśmy dekorowanie według swoich wizji. To fajna, prosta zabawa, w którą można zaangażować dzieciaki. My rysowaliśmy Wisłę, robiliśmy napisy i malowaliśmy skojarzenia. Wbrew pozorom było ich całkiem sporo, a ozdabianie kolejnych „Polsk” (?) było przyjemnym wyzwaniem.

ciastka z motywem polski ciastka z motywem polski

ciastka z motywem polski ciastka z motywem polski ciastka z motywem polski

Jeśli tak jak ja szukasz alternatywy dla utartych foremkowych wzorków, to informuję, że zakupu dokonałam na Cookieland Cutters. To, co teraz będzie pieczone?

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

A może jeszcze więcej?