Strona główna » Park Ewolucji – dinozaury nad polskim morzem? Tu je zobaczysz!
park ewolucji

Park Ewolucji – dinozaury nad polskim morzem? Tu je zobaczysz!

Park Ewolucji to jedna z tych atrakcji znad morza, które moje dziecko wspomina najlepiej. Może i ciebie zainteresuje?

W pięknych latach 90 moja mama kupowała mi czasopismo „Dinozaury” wydawnictwa DeAgostini. Do kolekcji gazetek z opisami dinozaurów, były dołączone okularki 3D, a w środku każdego numeru podziwiać można było trójwymiarowy plakat. Prawdziwi kolekcjonerzy mogli złożyć szkielet T-rexa, który świecił w ciemnościach. To była prawdziwa magia podobna do tej z opiekowania się Furby!

Parki rozrywki znane nam z  filmu Jurassic Park owszem były, ale gdzieś daleko „w świecie”. Dzisiaj nadrabiam z Filipem swoje dzieciństwo i w ramach pretekstu, że mamy dziecko, ciągamy naszą Lilkę po wszystkich takich przybytkach, które spotkamy gdzieś w Polsce. Do tej pory w klimatach prehistorii zwiedziliśmy m.in. JuraPark Solec, kilka muzeów w Warszawie i dużo wystaw czasowych, których na blogu niestety nie opisaliśmy, bo… nie mieliśmy go jeszcze.

Robiąc sobie tygodniowy wypoczynek w Karwi, mieliśmy mnóstwo czasu na zapoznanie się z różnymi nadmorskimi atrakcjami w pobliżu. Jeśli jeździsz gdzieś po turystycznych miejscowościach, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, jak takie parki w większości wyglądają. Ma się wrażenie, że WSZYSCY otwierają parki. Krzywe domki, parki dmuchańców, wesołe miasteczka, które z daleka straszą rdzą… No ale „parki rozrywki” są.  Mieliśmy w naszym wypoczynku sporo rozczarowań, ale znaleźliśmy też kilka perełek. Dzisiaj chciałabym przedstawić ci:

Park Ewolucji w Sławutówku

Park Ewolucji w Sławutówku ma w swoim posiadaniu 40 tys. m2 powierzchni. Brzmi to bardzo dobrze, ale w rzeczywistości musisz wiedzieć, że ciągle jest rozbudowywany. Na rok 2018 spokojnie spędzisz tu co najmniej 2 godziny. My byliśmy trzy.

Atrakcje w mojej opinii są skierowane do dzieci w wieku od mniej więcej 3 do 8 lat. Dorośli w tej chwili są tu bardziej przewodnikami dla dzieci dlatego, jeśli dzieci nie masz – lepiej od kogoś pożyczyć, albo wybrać się gdzieś indziej. 😉 Dużym plusem parku są bardzo ładnie wykonane dekoracje. Wszystko jest nowe, świeże i pomysłowe zlokalizowane pod  lasem, w otoczeniu wielu zielonych nasadzeń.

Jaskiniowe miasteczko

Park Ewolucji swoim charakterem nawiązuje do życia na Ziemii w czasach, gdy chodziły po niej prehistoryczne stwory. Oczywiście część jest z przymrużeniem oka i tak można tu spotkać rodzinę Flinstonów. Bez limitów możemy tu jeździć kolejką, czy pojazdem z epoki kamienia łupanego. Do tego drugiego należy zatrudnić kogoś z dłuższymi nogami, aby sięgał do pedałów, inaczej jako dorośli będziemy musieli pchać naszą pociechę.

park ewolucji

park ewolucji

Kino Prehistoryczne i Batyskaf

Wraz z kupnem biletów w swoje ręce dostaniesz mapkę Parku Ewolucji wraz z godzinami seansów w Kinie Prehistorycznym i Batyskafie. Warto trzymać się harmonogramu, ponieważ pokazy odbywają się co 30 minut i co godzinę (w Batyskafie).

Kino Prehistoryczne jest skierowane do mniejszych odbiorców, ale filmik, który mamy szansę w nim obejrzeć – jest tak zabawny, że i dorośli nie będą się nudzić. Maluchy mają za zadanie odpowiadać na różne pytania małego dinozaura Arnolda. W rzeczywistości obraz leci niezależnie, ale dzieci czują się – jakby cała rozmowa odbywała się naprawdę, tak jest to dobrze zrobione. Siedzą przejęte na ławkach i w skupieniu starają się rozwiązać quizy, które zadaje im dinozaur. Poznają dzięki temu kilka ciekawostek na temat T-rexa i później chętniej chodzą po Ścieżce Dinozaurów.

Batyskaf to atrakcja dla wszystkich. W środku obejrzeć można film znany z m.in. z Oceanarium Prehistorycznego 3D, czy innych Parków Jurajskich. Polega to na tym, że stojąc na ruchomej platformie – oglądasz film, gdzie twórcy przeniosą cię na dno pradawnego oceanu. Zarówno dźwięk, obraz 3D, jak i platforma są ze sobą zsynchronizowane i wywołują dreszczyk grozy, kiedy podpływają do ciebie prehistoryczne bestie. Z tego, co pamiętam – bilety na podobny seans w Warszawie to był koszt rzędu 20zł, więc cena biletu w Parku Ewolucji jest jak najbardziej uczciwa, tym bardziej że mamy tu jeszcze inne atrakcje.

park ewolucji

Ścieżka Dinozaurów i Świat Człowieka Pierwotnego

Wchodząc na drewniany podest zlokalizowany wśród drzew, wody i zieleni – mamy okazję popatrzeć na makiety dinozaurów. Są one wykonane w skali 1:1 i potrafią zrobić wrażenie. Niektóre z nich poruszają głową. Można tu zrobić naprawdę ładne zdjęcia. Przy każdym eksponacie znajduje się krótka informacja z opisem gatunku, Bardzo spodobało mi się, że dinozaury zostały ładnie wkomponowane w teren, a niektóre z nich zostały przedstawione w pozach gotowych do ataku. Dzięki temu można tu odbyć ciekawą lekcję ze swoim dzieckiem o roli łańcucha pokarmowego i przy okazji opowiedzieć, że najbliższymi ich żyjącymi krewnymi są krokodyle i ptaki.

Zwierząt jest około trzydziestu, więc nieco mniej niż np. w Parku Jurajskim w Solcu, gdzie jest ich sto, ale najważniejsze gatunki rozpoznasz bez problemu.

park ewolucji

park ewolucji park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

park ewolucji

Ścieżka Człowieka Pierwotnego to instalacja przedstawiająca polowanie ludzi na mamuty. Oprócz mięsa wykorzystywało się też skóry, kości, a nawet odchody. W Parku Ewolucji zobaczyć można pułapkę, jaką zastosowali ludzie do schwytania zwierzęcia – czyli wielki dół, do którego wpadał spłoszony mamut, gdzie później dobijało się go np. kamieniami. Do mamutów można podejść i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

park ewolucji

park ewolucji

Plac Zabaw

Po odwiedzeniu wszystkich atrakcji, przed samym wyjściem z Parku Ewolucji – znajduje się Plac Zabaw. W domkach ulokowanych na wysokości znajdują się kulki i zjeżdżalnie. Dorośli mogą w tym czasie odpocząć na leżakach zlokalizowanych przy placu zabaw lub skorzystać z usług baru. W sprzedaży są lody, lemoniada i jakieś dania barowe, ale my nie skorzystaliśmy, więc nie mogę ocenić.

park ewolucji

park ewolucji park ewolucji

Park Ewolucji dla kogo?

Tak jak wspomniałam – Park Ewolucji jest adresowany przede wszystkim dla młodszych odbiorców. Być może się to zmieni, ponieważ w całym parku rozrywki widać ślady nowej budowy. Miejsce powstało dopiero w 2017 roku, a sądząc np. po takiej Farmie Iluzji po 3-4 latach może wyglądać zupełnie inaczej. Na tę chwilę jest to atrakcja, z której skorzystać mogą mieszkańcy i wczasowicze z okolic Władysławowa, Helu, czy Jastarni, którym zależy na miłym spędzeniu popołudnia ze swoimi dziećmi. Dużym plusem jest fakt, że cena obejmuje wszystkie atrakcje i nie ma tu naliczania dodatkowych kosztów w postaci przejazdu kolejką, czy coś w tym stylu.

Ja z wizyty w Parku Ewolucji jestem usatysfakcjonowana i z uwagą będę śledzić zmiany w nim zachodzące, by w końcu odwiedzić go drugi raz z aktualizacją.

park ewolucji

Park Ewolucji

ul. Sławutkowo 14, Żelistrzewo
www.parkewolucji.pl

Klaudyna Turczyńska

Nie może usiedzieć w miejscu, każdy weekend spędzałaby w trasie. Pasjonatka fotografii. Lubi odpoczywać na wsi, ale kocha miasto. Łatwo odnajduje się w każdej roli i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Czasem można ja spotkać, jak pilotuje z dzieckiem samolot i bazgra kredą po chodnikach, malując kotki. Nie żyje bez kawy.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!