Strona główna » Okiem Faceta – dlaczego facet milczy?
dlaczego facet milczy

Okiem Faceta – dlaczego facet milczy?

Znowu zastanawiasz się, czemu twój partner się nie odzywa? Ogarnia cię panika, że teraz to już NAPRAWDĘ się obraził albo co gorsza – ma romans? Oto cała prawda, dlaczego milczymy.

Gniewasz się? A jaki masz humor? Dobry? Na pewno? Nic się nie stało? Na 100%? Ale powiedziałbyś mi, co?

Miliony pytań do mężczyzn, dlaczego są cicho. Tryliardy wątków na babskich forach i portalach społecznościowych wołających o natychmiastową pomoc:

dlaczego facet milczy
Ania12213901231, Jej partner milczy od 2 dni.

Kobieto – powodów, dla których mężczyzna milczy, jest co najmniej kilka. Co gorsza, bardzo często występują razem.

Ma gorszy dzień.

Najbardziej prozaiczny, ale kompletnie niedoceniany: zły dzień. Ledwo wstał, a już wie, że jest spóźniony, na dodatek z nową rysą na swoim wymuskanym samochodzie. Dalej już leci – wkurzył go szef, czuje się beznadziejnym pracownikiem, na dodatek jest korek na mieście i… może być setki innych powodów, które na pozór wydają się błahostką. Daj mu piwo i zagwarantuj namiętny wieczór – powinno minąć.

Jest zmęczony.

Poranne wstawanie i zarwana nocka, bo dzień wcześniej była relacja z boksu lub mecz – potrafią wybić z codziennego rytmu. Facet nie robot i czasem się męczy – dopóki nie wskoczy z powrotem na swoje tory, musisz się liczyć, że w domu będzie robił za człowieka-zwłoki i pracował na zmniejszonych obrotach.

Nie dajesz mu szans na wypowiedź.

Co nic nie mówisz? Obraziłeś się? Palnęłam coś? Dobra, nie chcesz ze mną gadać to nie!

Wbrew pozorom to częsta sytuacja! Baby gadają, gadają, gadają – strzelają słowami niczym z karabinu maszynowego, poruszając przy tym 10 innych wątków. Ledwo zbiorę myśli, by się wypowiedzieć, a ona z „Na Wspólnej” zmienia temat na imieniny Basi! No hello! Czy dyskusja/dialog/monolog ma przypominać wyścig Formuły 1? Wasze historie często przypominają ogromne, rozbudowane drzewa genealogiczne, by potem z zaskoczenia powrócić do pnia – czyli do głównego wątku.

Mężczyzna musi to cały czas analizować i nadążać za wami! Musi rozumieć wasz tok myślenia i sens wypowiedzi. Kiedy w końcu uda się nam złożyć w całość coś, czym chcemy się z wami podzielić – okazuje się, że wątek znów znacząco się oddalił i nasza wypowiedź nie miałaby sensu. Zatem milczymy.

Nie ma nic do powiedzenia.

Po co strzępić język na temat, o którym nie mam pojęcia? Co mogę powiedzieć o twojej żółtej bluzce oprócz tego, że jest ładna? Seriale bądź plotki z życia gwiazd? Nie oszukuj się – są pewne zainteresowania, które niestety nie są w związku spójne. Tak jak my nie wytłumaczymy wam wyższości Windowsa nad Androidem – tak, ty nie wprawisz nas w osłupienie, że Angelina Jolie rozstała się z Bradem Pittem. Prędzej zainteresuje nas kwestia jej nowych piersi.

Taki trafił ci się model.

Masz pecha – mogłaś trafić na egzemplarz, który zwyczajnie nie lubi gadać i prawdopodobnie nawet siłą go do tego nie zmusisz. Pozostaje ci albo się z tym pogodzić, albo wymienić go na innego faceta.

Zdradza cię.

No niestety istnieje też ciemniejsza strona medalu. Chłop zwyczajnie cię zdradza i według niego – spędzanie z tobą czasu to zwyczajna rutyna i nuuuda. Irytujesz go, a jedyne, o czym myśli (podczas gdy z pasją opowiadasz mu o swoich przeżyciach) to jego nowa dziewczyna. Taki koleś jest zwyczajnym tchórzem, który nie będzie robił nic do momentu, aż sama z nim zerwiesz.

W każdym innym wypadku nie oznacza, że facet was nie słucha. Jeśli potakuje głową i potrafi streścić w kilku słowach twój 2-godzinny monolog – nie jest źle. Na pewno czasem potrafi być wygadany i nie raz i dwa zaskoczył cię swoimi wypowiedziami. Zresztą – najlepsi kochankowie, to też najlepsi słuchacze, prawda?

Filip Turczyński

Zawodowo inżynier jakości oprogramowania. Pracowałem przy kilku grach w tym przy Wiedźminie oraz w firmach LG i Samsung przy telefonach komórkowych. Pasjonat i kolekcjoner gier (kilkaset) i konsol (11). Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny ze swoją rodziną.

Cześć!

Świat dzieli się na tych, którzy nie lubią zapachu benzyny i na tych, którzy go uwielbiają. My jesteśmy z tych drugich. Na tym blogu pokazujemy wszystkie fajne miejsca, które warto odwiedzić w Polsce. Nie musisz się już więcej zastanawiać co robić i gdzie iść w weekend. Z nami spędzanie czasu stanie się proste!

Spodobało się? Polub nas!

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!