Gry o Warszawie do pobrania za darmo!

Lubisz grać w gry planszowe? U nas ta forma rozrywki sprawdza się głównie na jesieni albo podczas wyjątkowo paskudnej pogody. Jeśli jednak odczuwasz niedosyt po naszych wpisach z propozycjami spacerów po Warszawie albo po prostu chciałbyś lepiej poznać jej historię - spójrz na propozycje gier, które dla ciebie przygotowałam.

Co można zrobić w 5 sekund?

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że jako matka będę nadużywała stwierdzenia "daj mi chociaż 5 minut", nie uwierzyłabym, tak samo, jak w to, że szybko zamienię je na "minutkę", a na końcu będę zachwycona także "sekundą".

Kto pozmywa?

Z przerażeniem obserwowałam rosnącą górkę naczyń w naszym jednokomorowym zlewie. Najpierw czekałam, aż Filip zorientuje się, że przegina i sam z siebie weźmie się do roboty. Kiedy jednak przyniósł kolejny kubek po wypitej herbacie i zaczął rozkminiać jak postawić go na nowo powstałej wieży - nie wytrzymałam. Cholera jasna! Kiedy w końcu pozmywasz?!

Super Farmer – gra planszowa dla całej rodziny

Gry planszowe kojarzą mi się z latem, dzieciństwem i rodzinną, sielską atmosferą. Z drugiej strony, podczas ostatniego weekendu spędzonego z moim mężem - prawie się "pozabijaliśmy" wzrokiem, bo ja bezczelnie ograłam go w jego ulubiony "Monopol", a on podle rozłożył mnie na łopatki w "Superfarmera", w którym tryumfowałam jako dzieciak.

Elektroniczna kostka do gry – Dice+

Znacie to. Może nawet mieliście ten sam problem - dziecko ciągle wpatrzone w ekran telefonu bądź tabletu. Potem głośne westchnienie "a za moich czasów to...".